Tırnakların Hızlı Uzaması

Tırnakların Hızlı Uzaması
6 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Tırnakların Hızlı Uzaması

İnsan ilişkilerinde dış görüntü çok önemlidir. İlk tanışmalarda dikkat edilen kılık kıyafet, temizlik, saç görüntüsü, el ve tırnak bakımıdır. Özellikle tırnaklarda estetiklik daha çok dikkat çekerken bakımı da bir o kadar önemlidir.Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kullandığınız ojenin ve takıların daha çekici görünmesini de sağlar.

Tırnakların hızlı uzaması için tırnak bakımının yanı sıra beslenme de tırnak bakımında önemli rol oynar. Eğer beslenme alışkanlıklarınız düzenli ve sağlıklı değilse istediğiniz kadar bakım yapın, krem vb. ürün kullanın sağlıklı bir görünüm elde edemezsiniz. Bununla birlikte uzamasında da herhangi bir hız görülmez. Öğün atlamak uzamasında bir hız değişikliği sağlamamasının yanı sıra tırnak kırılmalarına da yol açar. Beslenme yönteminizle bir fark olmuyorsa muhtemelen ek vitamine ihtiyacınız vardır. Bir uzmana gidip öğrenebilirsiniz. Fakat E vitamini tırnak ve saç uzaması için işe yarayan bir yöntemdir. E vitamini içeren besinleri tüketerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Temel olarak basit bakım yöntemleri şunlardır: Tırnakların düzenli olarak kesilmesi, tırnak kenarlarının törpülenmesi ve kesildikten sonraki şeklinin düzeltilmesi, kütikül temizliği ve krem, yağ vb. bakım ürünlerinin kullanılması.

Kütikül Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Tırnakların hızlı uzaması kesim gerektirmez. Ayrıca kütikül, tırnağı enfeksiyonlardan koruyan bir yapıdır. Bu yüzden direk kesilmesi çok yanlıştır. Fakat görüntü sizin için önemliyse ve onları görmek sizi rahatsız ediyorsa, titiz davranarak kütiküllerinizi kesebilirsiniz. Kesmeden önce bir kâse içine ılık su koyup içine birkaç damla limon ve zeytinyağı dökerek tırnaklarınızı içine sokun. Biraz beklettikten sonra tırnak etleriniz yumuşamış olacak. Bu da kütikül temizliğini kolaylaştıracak. Daha sonra iyice nemlendirmeniz faydalı olacaktır.Tırnak ve tırnak etlerinin yenmemesi gerekir. Yenen tırnaklar görüntü olarak kötü gözükmesinin yanı sıra, tırnak etlerinin kanamasına, mikrop kapmasına da neden olabilir. Tırnak etinin kanaması halinde hemen elin yıkanıp, o bölgeyi sterilize edilmesi gerekir.

Tırnak törpüleme şekli de uzamada büyük etkiye sahiptir. Küt kesilip, törpülenen tırnaklarda daha çok etrafa takılıp, kırılmalar meydana gelmektedir. Onun yerine oval olarak törpülemek tırnağın düzgün bir şekle sahip olarak uzamasını sağlar.

Limon ve yağ karışımı

Limonun iç kabuğuna zeytinyağı döktükten sonra, hafifçe bastırarak masaj yapmak hızlı uzamayı sağlayacaktır. Ayrıca kullanılan el kremlerinin içinde de zeytinyağı, limon kabuğu, badem yağı bulunursa aynı etkiyi her sürdüğünüzde görebilirsiniz. Bu şekilde tırnakların hızlı uzamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Sirke

İçeriğindeki yararlı asitlerle tırnağın hızlı uzamasına yardımcı olacak bir diğer doğal ürün. Tırnağa tuz ve sirke karışımıyla günlük olarak masaj yapmak kısa sürede faydası görülebilen bir yöntem.

Meyve kabukları

Muz, portakal ve elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovarak masaj yapın. Meyve masajı, tırnak etlerini uyarır, tırnak uzamasını hızlandırır. Ayrıca içinde bulunan vitaminler tırnağa işleyerek daha güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git