Tırnakların Hızlı Uzaması

tirnaklarin-hizli-uzamasi
21 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Tırnakların Hızlı Uzaması

Hemen hemen her kadının görsel merakının sonucunda, tırnakların hızlı uzaması estetizme ulaşmak için oldukça önemli olmaktadır. Özellikle takma tırnak kullanan ve tırnaklarına gereken bakımı yapamayan bayanlar için tırnakların hızlı uzaması ve sağlıklı hoş bir görünüm elde edebilmek sevindirici olacaktır.

Tırnak Uzatıcı Haftalık Kür

Malzemeler;

 • 1 çay kaşığı kadar bal
 • 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı kadar süt

Uygulama;

 • Tüm malzememizi bir kâse içerisinde harmanlaşana dek karıştırın. Ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak bolca yedirin. 15-20 dakika kadar beklettiğiniz karışımı soğuk su ile yıkayın. Özellikle geceleri bu kürü tırnak ve ellerinize uyguluyorsanız, sabah uyanana dek bekletin. Tırnak ve ellerinizin beslenmesini sağlayacak bu bakım kürü oldukça etkilidir.

Doğallık yanlısı kadınlar için, tırnakların güçlü ve hızlı uzamasını sağlayabilmek adına aşağıdaki yöntemler önem taşımaktadır.

Tırnak Uzatma Yolları • Tırnaklarınızı törpülemeye dikkat edin. Tırnaklarınızın uzaması sonucunda gerçekleşen bakımın ilk adımı törpülemektir. Tırnaklarınıza kesinlikle küt kesim uygulamayın. Tırnaklarınızı, yuvarlak kesmeli ve aynı şekilde törpüleyerek kırılmaları engelleyebilirsiniz.
 • Sağlık problemlerinden dolayı tırnakların uzamaması durumu olabilir. Vitamin eksiliği, tırnak kestirmeme ve tırnak yeme gibi alışkanlıklarınız varsa hemen terk etmelisiniz.
 • Soğuk su ile yapacağınız temas tırnakları uzatmaktadır. Ilık suyun tırnakları yumuşatıp, çabuk kırabileceğini unutmamalısınız. Eğer sıklıkla bulaşık yıkıyor iseniz suyunuza yarım limon suyu ekleyerek tırnaklarınızı sertleştirebilir ve kırılmalarını önleyebilirsiniz.
 • Oje sürme meraklısıysanız, tırnaklarınızın hava almaya ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. 2 veya 3 gün ojeli tırnaklarınızın oksijensiz bırakarak nefes almasını sağlayabilirsinin. Hem tırnaklarınızın sararmasını hem de sağlıklı uzaması için bu çok önemlidir.
 • Doğal kürler ile tırnaklarınızı sağlıklı ve bakımlı şekilde uzatabilirsiniz. Bu nedenle uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biri olan zeytinyağına eklenmiş limon suyudur. Bitmiş limon kabuğuna iki veya üç damla kadar zeytinyağı damlattığınızda tırnaklarınıza masaj yapmış olacaksınız.
 • Tırnaklarınıza sirke ile bakım yaptığınızda çabuk bir şekilde uzayacaktır. Sirkeye eklenen bir miktar tuzu hafifçe karıştırmalı ve ardından tırnaklarınızı bu suda en az 10 dakika kadar bekletip, temizlemelisiniz. Bu kürü her gün uygulamanız tırnaklarınızın çabuk uzamasını kolaylaştıracaktır.
 • E Vitamini ile ellerinize ve tırnaklarınıza bakım yapabilir, bu sayede uzun tırnaklara kavuşabilirsiniz. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz E Vitamini kapsüllerini, kırmalı ve tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Böylelikle sağlıklı bir şekilde bir uzama süreci gerçekleşecektir.
 • Menekşe yağı ile tırnaklarınızı etkili ve sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. 4 günde 1 kere tırnaklarınıza menekşe yağı sürerek hem beyaz hem de sert ve uzun tırnaklara sahip olacaksınız.
 • Tırnaklarınıza nemlendirici kremler sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Bunun için kullandığınız el kremleri oldukça önemli olmaktadır. İçeriğinde zeytinyağı ve gliserin bulunan nemlendirici kremler tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git