Tırnakların Parlak Uzaması İçin Neler Yapılmalı

tırnak uzatma yolları
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Sağlıklı Tırnak Uzatma Nasıl Yapılır?

Tırnakların uzun veya güçlü olması aslında çokta önemli değil. Tırnakların parlak uzaması tırnakların sağlığını göstermektedir. Tırnaklarını uzatmak isteyenler veya uzun tırnaktan vazgeçmeyenler için önemli olan tırnakların parlak uzamasıdır. Tırnakların parlak uzaması için neler yapılmalı, hangi uygulamalar ile tırnakların parlak uzaması sağlanabilir.

Güçlü Tırnakların Uzunluğu

Tırnak uzunluğu elleri ve parmakları tabi ki daha estetik görünmesini sağlamaktadır. Bu göz ardı edilmeyecek bir nitelik. Aynı zamanda tırnakların uzun olması değil uzunluklarının yanında parlak ve güçlü olarak uzamaları oldukça önemli. Sağlığın yansıması olan tırnakların güçlü ve parlak olmasının yanında uzun olması olasılığında sağlıklı tırnak algısı yaratacaktır. Peki tırnakların parlak uzaması için neler yapılmalı ve nelere dikkat etmeliyiz.

Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kullandığınız ojenin ve takıların daha çekici görünmesini sağlayacaktır. Doğal görünmeyi seven kadınlar takma tırnak (protez tırnak) yerine kısa tırnakların daha çabuk uzamasını sağlayarak orijinal bir görünümün yanında doğallığı da isterler. Bazı tırnak uzatma yöntemleri tırnakların güçsüzleşmesine ve kırılıp deforme olmasına neden olduğundan önereceğimiz pratik yöntemlerle hem tırnak bakımı yaparken hem de tırnakları kolayca uzatacak ve daha güçlü, daha parlak,  daha sağlıklı görünmesini sağlayacaksınız.

Hızlı Tırnak Uzatmanın Yöntemleri

Beslenme
Sağlıksız beslenme ve yetersiz su tüketmek tırnakların güçsüz kalarak kırılmasına neden olur bu da tırnak uzatmak isteyenlerin istemeyecekleri bir olaydır. Varsa sağlık sorunlarının giderilmesi ve doğru beslenme programı tırnakların daha hızlı uzamasını sağlayarak sağlıklı tırnaklara sahip olmasına ilk adım atılmış olacaktır. Beslenmenize önem göstermezseniz, tırnak bakımı kusursuz olsa dahi tırnaklardaki zayıflama ve kırılmayı önleyemezsiniz. Bu yüzden hızlı ve sağlıklı tırnak uzaması için öncelikle vücudunuzun besin, minarel ve vitaminlerinin iyi alınması gerekir.Tırnak Kesimi
Tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız öncelikle kesimine de önem vermelisiniz. Yuvarlak tırnak yapısına sahip olanların, kare yada küt tırnaklara oranla daha fazla ve daha çabuk uzadığı bilinmektedir.

Tırnaklarınızı Suda Bekletme
Tırnaklarınızı suda bekletmek tırnakların daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. En yaygın bilinen hızlı tırnak uzatma yöntemi olan suda bekletme, tırnakların yumuşayarak kırılmasına neden olabilir buda aslında sağlıksız bir yöntemdir. Tırnak kırılmasını önlemek için güçlendirici tırnak bakımını ihmal etmeyin. Tırnakları güçlendirmek ve daha parlak görünmesini sağlamak için suyun içine bir kaç damla limon damlatmanızı öneriyoruz.

Sirke ve Tuz
Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza sürmek te aynı zamanda tırnakların daha fazla ve daha parlak uzamasını sağlayacaktır.

Limon, Zeytinyağı ve Menekşe Yağı
Limon suyu, zeytinyağı ve menekşe yağını aynı oranda karıştırarak tırnaklarınıza sürmek hem tırnakların hızlı uzamasını sağlar hem de güçlenerek daha sağlıklı görünmesine sebep olacaktır.

Muz,Portakal ve Elma Kabuğu
Muz, portakal, elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovarak tırnaklarınıza yedirmeye çalışarak ta tırnakların güçlü uzamasını sağlayacaktır. Meyve masajı, tırnak etlerini uyarır ve tırnak uzamasını hızlandırmaktadır.

İlgili Konular
Tırnak İçin Gerekli Vitaminler
Dayanıklı Tırnaklar İçin Neler Yapılmalıdır?
– Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?
– El ve Ayak Bakımı
– Pedikür Nasıl Yapılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git