Tonik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tonik Nedir ve Nasıl Kullanılır
15 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Tonik Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tonik kullanım yapılacak makyaj ürünlerinden birisidir. Sizler de çeşitli markalara ait olan tonik çeşitlerini alabilir ve günlük olarak kullanabilirsiniz. Cilt temizlendikten sonra kullanılan tonikler kısa ve kolay bir biçimde cilde uygulanır. Tonik işleminden sonra ise cilde uygun bir nemlendirici sürülür. Tonik nedir ve nasıl kullanılır sorusu sık bir biçimde karşımıza çıkmakta olan bir sorudur. Sorumuzu okuyarak toniğin hangi işe yaradığını detaylı bir biçimde öğrenebilir ve ona göre bir uygulama yapabilirsiniz. Cildinize uygun marka ve modelde bir tonik seçmeniz de çok önemli olacaktır.

Tonik Kullanımı ve Faydaları

Toniğin bilinen birçok farklı faydası bulunmaktadır. Tonik ilk olarak yağlı ciltler için oldukça uygun bir üründür. Yağlı ciltleri fazla yağdan arındıran toniği kullanmak için pamuk kullanabilirsiniz. Pamuk üzerine toniği dökebilir ve yavaş bir biçimde cildinize sürebilirsiniz. Bu ürün sayesinde cildinizdeki gözenekler görüleyemeyecek bir hale gelecektir.

Cildiniz asidik bir yapıya sahiptir. Cildinizin Ph değeri ise 5 ile 6 arasında değişmektedir. Sabun ile cilt temizliği yapıldığı zaman cildin PH dengesi bozulur. Bu durum da cildin daha fazla yağlanmasına neden olur. Tonik kullanarak bu bozulmadan etkilenmezsiniz. Tonik cildin PH dengesini ayarlayan bir üründür. Bunun için sık bir biçimde kullanım yapabilirsiniz. Toniğin faydaları bununla sınırlı değildir. Tonik kullanımı ile ciltte kalın bir koruma tabakası oluşur. Bu tabaka dış etkenlere karşı cildinizi koruyacaktır. Tonik cilde gerekli olan nemi de sağlayan bir üründür ve bu sebeple kuru ciltlere sahip kişiler içinde de oldukça ideal olan bir üründür.Toniğin faydalarından birisi de cildi tazelemesidir. Tonik ciltte yer alan kirleri arındırdığı için cildin daha temiz olmasına olanak sağlar. Tonik etkilerinden birisi de batık kıllarını önlemesidir. Toniklerin içinde yer alan maddeler arasında glikolik ve diğer alfa hidroksi asitleri bulunur, bu ürünler de batık kıllarını önlemektedir.

Tonik kullanarak sağlayabileceğiniz faydalar arasında cidli daha sıkı hale getirmesi yer almaktadır. Cildinizde akneler bulunuyorsa düzenli kullanım ile cildinizdeki akneler kurtulabilirsiniz. Tonik öncesi ve sonrasında kullanacağınız ürünlerde iyi bir biçimde emilir. Tonik iyi bir emici özelliğe sahiptir ve kullanacağınız ürünlerin daha fazla etki etmesine olanak sağlamaktadır.

Tonik Nasıl Uygulanır?

Tonik satın aldıktan sonra nasıl kullanacağınıza karar vermeniz gereklidir. Öncelikle tonik öncesinde kullanım için cildinize uygun bir jel almanız gereklidir. Bu jeli cildinize uyguladıktan sonra tonik kullanma işlemine geçebilirsiniz. Pamuk alın ve pamuğa tonik sürün. Daha sonrasında bu pamuğu alın ve cildinize uygulayın. Tonik durulanmadan kullanılan bir üründür. Göz çevresine de kullanım yapılmamalıdır ve bir süre geçtikten sonra da nemlendirici kullanımı yapılmalıdır. Tonik nedir ve nasıl kullanılır sorusuna genel olarak bu şekilde cevap verilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git