Topuk Çatlakları İçin Doğal Yöntemler ve Tarifler

1(245)
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Topuk Çatlakları İçin Doğal Yöntemler ve Tarifler

Topuk çatlakları hayatımızın değişilmez bir durumu haline dönüştü. Bu sebepten dolayı da birçok insan var olan topuk problemlerinin önüne geçebilme hususunda araştırmalar yapıyor. Topuk çatlakları için doğal yöntemler ve tarifler adlı makalemizle birlikte, artık doğal yollardan topuk çatlaklarının önüne geçebilecek ve hayatınızdan tamamen çıkaracaksınız. Yaz dönemlerinde sık sık karşımıza çıkan topuk çatlakları, ilerlemesi durumunda da ağrılı ve acılı bir hal almaktadır. Bu yüzden doğru bir şekilde önüne geçmek ve önlemler almak hayati bir önem taşımaktadır!

Topuk Çatlağı Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Zeytinyağı oldukça önemlidir! Topuklarınızın çatlak olan bölümlerine zeytinyağı tedavisi uygulayarak nemlendirebilirsiniz. Zira bu durum çatlakları onarma konusunda da oldukça etkilidir!
  • Gül losyonu! Her gece yatmadan gül losyonu ile topuklarınıza tedavi uygulamanız durumunda topuk çatlakları kısa süreç içerisinde hayatınızdan tamamıyla çıkacaktır!
  • Elma sirkesi! Her ne kadar saça ve cilde faydalı olsa da, topuklar için de oldukça faydalıdır! Topuk çatlaklarına uygulama durumunda bitkisel formül ile beraber topuk çatlakları tedavi edilebilir!
  • Vazelinli Asprin Kürü! Vazelinin içerisine aspirin ezin ve karıştırın. Daha sonra topuklarınıza sürün! Bu da topuk çatlaklarının önüne geçmek adına gayet geçerli bir formüldür!


Bu tedavi yöntemleri ile birlikte topuk çatlakları hayatınızdan tamamıyla çıkar! Bilindiği gibi topuk çatlakları oldukça acılı ve sancılı bir süreçtir. Bu yüzden erken tedavi iyileşme bakımından önemlidir!

Topuk Çatlaması İçin Önlemler Nelerdir?

Kimisinin ise topuğu serttir ve çatlamaya müsaittir. Bu tip durumlar için de bazı önerileri sizlerle paylaşacağız;

  • Her gece nemlendirici sürün! Böylelikle topuklarınız yumuşayacağı gibi çatlama gibi olasılıklar söz konusu bile olmayacaktır!
  • Topuk taşı kullanın! Duşta sert olan topuklarınızı ovarak törpülemek topukların daha yumuşak bir hal almasını sağlar. Fakat dikkatli olun, fazla törpülemek sizler için daha acılı bir duruma da dönüşebilir!
  • Ayaklarınızı her gün yıkayın ve ayakkabılarınızı havalandırmaya önem verin!

Sert tabanlı ayakkabılar her zaman topuk çatlakları için müsait bir durumdur. Bu yüzden hava alan ve mutlaka topuklarınızı rahata kavuşturacak bir ayakkabı önerisi içerisine girin. Böylelikle topuklarınızın rahata kavuşmasını sağlar ve hava alan bir ayakkabı hem nasırı, hem de sertleşmeyi önler. Böylesine önemli bir faktör barındıran ayakkabıları mutlak suretle iyi seçmelisiniz. Pahalı ayakkabıları almak yerine, daima rahatınızın önem taşıyacağı ayakkabılar seçmelisiniz. Doğru tercih her zaman ayakkabı hususunda böyle netleşmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git