Topuk Çatlakları Nasıl Geçer?

topuk4
31 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer?

Günümüzde çok sık karşılaştığımız problemlerden bir tanesi de topuk çatlaklarıdır. Doğru bir tedavi uygulandığı zaman bu sorunlardan en hızlı şekilde kurtulabileceğiniz gibi önlem almama durumunda da oldukça sorunlu bir işleyiş durumu söz konusu olabilmektedir. Bu süreç zarfında önemli olan faktör topuk bakımlarınızı aksatmadan ve olabiliğince iyi bir şekilde tamamlamaktır. Kimi zaman aşırı nemden, kimi zaman ise kötü ayakkabıdan dolayı topuk çatlakları meydana gelebiliyor. Önlem alabilmek açısından ilk olarak topuk çatlaklarının neden oluştuğunu inceleyelim.

Topuk Çatlakları Neden Oluşur?

  1. Kapalı ayakkabı çok sık tercih edilmesinden dolayı topuk çatlakları oluşabilmektedir.
  2. Topuk çatlakları ayakların fazla terlemesinden dolayı oluşabilir.
  3. Topuk çatlakları, topuk bakımının doğru bir şekilde yapılmadığı ve aksatıldığı durumlarda oluşmaktadır.
  4. Devamlı ayakta duran kişilerde sık sık görülen bir rahatsızlıktır.
  5. Nasır ve benzeri gibi sağlık sorunları olan kişilerde gözlemlenir.


5 aşamada düşünüldüğü zaman aslında bakımı oldukça kolay olan ve sizlerin uygulayacağı birkaç yöntemle birlikte bu durumun üstesinden gelmek makul olandır. Mutlak suretle topuk bakımlarını aksatmamalı ve daima hava alan ayakkabılar tercih etmeliyiz. Bunun yanı sıra ortopedik olması da oldukça önemli bir faktördür.

Topuk Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

  1. Uzman hekime başvurularak bu sorun ile alakalı çeşitli krem ve ilaçlar sağlanabilir. Bu şekilde daha hızlı sonuç alır ve çabuk tedavi etmiş olursunuz.
  2. Topuk törpünüzü aksatmadan yapın. Kalın ve bakımsız bir deri her zaman çatlamaya müsaittir.
  3. Zeytinyağı gibi bitkisel formüllere başvurulabilir. zira oldukça faydalı bir ürün çeşididir.
  4. Vazelin veya vicks kullanmayı ihmal etmeyin ve her gece topuklarınıza sürün.

Bu 4 yöntem ile birlikte artık topuk çatlakları nasıl geçer düşünme derdine son veriyoruz! Sunulan yöntemleri adım adım izlemeniz durumunda sizler de var olan topuk çatlağı problemlerine veda edebilirsiniz. Bu durum sizlerin olumlu sonuçlar alması adına oldukça önemli bir işarettir. Oldukça acılı ve ağrılı bir sorun olan topuk çatlakları, doğru bakımı yapılmadığı müddetçe devamlı tekrarlanabilir bir durumdur. Bu yüzden doğru bir bakım türü uygulamak olumlu sonuçları göz önünde bulundurmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git