Topuk Dikeni Belirtileri Nelerdir?

Fotolia_30787110_S-700x400
22 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Topuk Dikeni Belirtileri Nelerdir?

Topuk dikeni hastalığı kadınlarda görülen ve zaman zaman karşılarına çıkan ağrılı bir hastalık türüdür. Kemiğin kayması sonucu topuğa batmasına ve üstüne bastıkça da bu acının daha fazla artmasına işaret olan topuk dikeni, doğru bir tedavi yöntemi sunulması ile beraber tamamen günümüzde yok sayılabilmektedir.

Genel olarak sebepleri duruş bozuklukları ile alakalıdır. Doğru bir duruş yakalanmadığı süreçlerde topuk dikeni kadınlar için hem ağrılı, hem de oldukça sancılı bir durum olarak ifade edilebilir. Erken teşhis ile beraber kolaylıkla önüne geçilebilir ve var olan problemler de kolaylıkla atlatılabilir. Gelin, şimdi topuk dikeni belirtilerini sizlerle beraber inceleyelim.

  • Topuklarda var olan hafif ağrılar başlangıç belirtisidir.
  • Yürüyüş sırasında, koşma sırasında topuklarda olan acılar belirtidir.
  • Sabah sancılı uyanmak, topuk ağrısı ile uyanmak başlangıç belirtisidir.
  • Uzun süre ayağınızın üstünde durmak ve bununla beraber oluşan ağrı belirtilerden bir tanesidir.


Bunlar genel olarak konulan tanılardır. Bunun yanı sıra ise herhangi bir belirti durumu yoktur. Kolay tedavi edilebilir fakat ağrısı da bol olan bir hastalık türü olan topuk dikeni tedavisi siz değerli kullanıcılarımız için önereceğimiz yollar ile artık sorun olmaktan tamamen çıkıyor!

Topuk Dikeni Tedavisi Nasıl Yapılır?

Topuk dikeni tedavisi için her zaman bir doktor hekime başvurulmalıdır. Çünkü bu durum hem sizlerin kolaylıkla bundan kurtulmanızı sağlayacak, hem de sorunlardan çabuk ayrışmanızı hedefleyecektir. Topuk dikenini en büyük nedeni oluşan iltihaplar olacağından dolayı bunu bireysel olarak halletmeniz söz konusu değildir. Doktorlar tarafından iltihap akıntısı durumu sağlandığı zaman sorunlar da kısa süre içerisinde hallolabilir.

Ayrıca ağrının üzerine gitmek olumlu bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Ağrıyor diye üstüne basmaktan kaçınmanız gayet normal, çünkü acı çekmeyi kimse istemez! Fakat böyle bir yol izlendiği zaman ağrının hafiflediğini ve zamanla yok olduğunu da görebilirsiniz. Kimi zaman bu ağrı türü kendini gösterir, daha sonra 1 hafta inzivaya çekilebilir. Bir daha olmaz diye düşünerek aksatmayın. Çünkü her an sizleri bekleyen bir hastalık türü olan topuk dikeni belirtilerini hissettiğiniz zaman doktorunuza başvurmak doğru bir tercih türü olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git