Topuk Dikeni Egzersizleri Nelerdir?

topuk-dikeni_newsdetail
7 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Topuk Dikeni Egzersizleri Nelerdir?

Topuk dikeni genel olarak bayanlarda görülen bir rahatsızlık belirtisidir. Tedavi yöntemi olarak doktora başvurulabilir veya direkt olarak da kendiniz egzersizler ile bu rahatsızlıkları giderebilirsiniz. Peki, topuk dikeni egzersizleri nelerdir? Genel bazda düşünüldüğü zaman doğru bir uygulama yapıldığı süreç zarfında hem egzersizler sizler için olumlu sonuçlar verecektir, hem de sorunsallardan hızlı bir şekilde sıyrılma hakkı bulacaksınız. Zira böylesine önemli olan bir egzersiz metoduyla birlikte de herhangi bir rahatsızlık kalmayacağı gibi sizlerin uyguladığı bu süreç, doğru ve olumlu kapılara açılacaktır.

Evde kendiniz egzersiz uygulayarak topuk dikeni rahatsızlıklarını tamamıyla giderebilirsiniz. Oldukça basit olan bu formül türü birkaç egzersiz barındırmakta ve hastalığın sorunsuz bir şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır.

Topuk Dikenini Geçirmek İçin Birinci Egzersiz!

Bir duvara karşı yerleşin ve daha sonra dizinizi düz tutup, topuğunuzu yere basarken, diğer dizinizi bükerek duvara yaslanın.  On saniyek adar bu pozisyonda kaldıktan sonra kendinizi serbest bırakın ve 20 kere olmak koşulu ile tekrarlayın. Ayak kavisiniz yaslanırken gerileceğinden dolayı bu hastalıktan kurtulma formülü için önemli bir adımdır.Topuk Dikenini Geçirmek İçin İkinci Egzersiz!

Bir ayağınızı diğerinden öne tutun ve önde olan ayağınızı karşı tarafın üzerine doğru kırın. Dizlerinizi ve topuklarınızı mümkün olduğunca yerde tutarak çömelin. Bu ayak kavisinizin gerilmesine yardımcı olacağı gibi topuk dikenini tedavi etme amacıyla sıkça kullanılan bir egzersiz türüdür. 10 dakika böyle kaldıktan sonra tekrar doğrulun ve bu hareketi 20 kez tekrarlamayı da ihmal etmeyin.

Tabii ki doktora görünmekte genel anlamda daha hızlı sonuçlar almanızı sağlar fakat topuk dikeni tedavisini kendiniz yapmak istiyorsanız evde kolaylıkla uygulayacağınız bu formüller olumlu sonuçlara ve tepkimelere ulaşmanızı sağlayacaktır. Zira günümüzde de pek çok kişi var olan hastalıkların önüne geçebilmek – özellikle topuk tedavisi için – bu formülü denemekte ve yönlendirmektedir. Doğru uygulandığı taktirde hiçbir hastalık sizler için söz konusu dahi olmayacaktır. Her daim sizler için tanıtımları yüksek olan yazılar hazırlamayı ihmal etmeyen teknik kadromuz, topuk dikeni tedavi sürecini hızlandırabilmeniz adına da elinden gelen tüm desteği sağlamayı ihmal etmedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git