Trend Yaz Makyajı

Trend Yaz Makyajı
29 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Trend Yaz Makyajı 

Bu yaz en fit, en bakımlı, en çekici, en güzel olmak için çok uğraştık ve bingo! Tabii ki bunu da başardık. Mükemmelliğe bir adım daha yaklaştık. Yeni imajımıza uygun trend kıyafetlerle gardırobumuzu donatmayı başardık ama trend yaz makyajı detaylarını bilmezsek mükemmellikten uzaklaşacağımız da bir gerçek. Azmimizle okyanusları aşarken bir karış suda boğulmayı kim ister ki? Kızlar sıkı durum 2016’nın trend yaz makyajını bu yazımda sizlerle paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere 2016 kışında mat tonlarda makyaj ve kontür tekniklerine uygun makyaj yapmak çok revaçtaydı. Kontürleme tekniğine devam, fakat bu yaz mat tonları unutun derim. İlk adım bol ışıltı kullanmak, ardından doğru rimel seçimi, ten renginize uygun allık ve bol ışıltılı ıslak görünümlü dudak parlatıcısı işte bu kadar! Yaz boyu birer tanrıça edasıyla arz-ı endam edeceksiniz.

  • Işıltı efekti

İlk adım olarak, kozmetik mağazalarından birine gidip simli baz yapısına sahip nemlendirici ürünlerden bir tane ediniyoruz. Vücut nemlendiricimizle beraber bu ürünü eşit miktarda kullanarak homojen bir karışım elde edip tüm vücudumuza yayıyoruz. Bu ürünü direkt olarak da kullanabiliriz fakat abartı her daim bizi doğallıktan uzaklaştırır, dikkat çekici olmakla avam olmak arasında çok ince bir çizgi vardır, aman dikkat! İkinci ışıltılı ürünümüz de terracotta pudra dediğimiz ışıltılı pudralardır, işte bu pudraları vücudumuzun bütün çıkık noktalarına sürmeliyiz(elmacık kemikleri, çene kemikleri, alın köşe kemikleri, göğüs arası, omuz başları gibi ). Vücut makyajımızı tamamladık, şimdi sıra yüz makyajımızda.  • Göz makyajı

Kesinlikle ve kesinlikle suya dayanıklı bir rimel kullanmalısınız. Akmış bir göz makyaji bütün   havanızı saniyeler içinde söndürür. Toprak tonlarında kullanacağınız göz farınızın ardından    göz pınarlarınıza küçük bir nokta halinde sedefli bir farla imzanızı bırakabilirsiniz, ayrıca bol    rimelle desteklenmiş kirpikler göz makyajınızın son adımı olacaktır. Peki gece için göz          makyajımız nasıl olacak? Yine bol bol süreceğimiz rimele ek olarak, far kullanmadan sadece  eyeliner sürerek bakışlarınızı daha da etkileyici hale getirebilirsiniz.

  • Allık ve dudak parlatıcısı seçimi

Şeftali tonları ve pembe tonları yaz için en dogru seçim olacaktır. Kışın kullandığınız mat        allıklar yerine terracotta allık tercik etmelisiniz. Rujlarınızı bir süreliğine rafa kaldırıp, dudak   parlatıcıları kullanarak taze ve genç bir görünüm elde etmekle kalmaz; dudaklarınızı bu         parlatıcılar sayesinde daha da dolgun gösterebilirsiniz. Yine şeftali, pembe, doğal tonlara      yakın olarak tabir ettiğimiz nude renkleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Trend yaz makyajının en önemli detayı ışıldayan bir cilt yaratmak, ardından hafif makyaj yaparak doğallığı ön plana çıkarmak. İnanın daha fazla makyaja ihtiyacınız yok. Bu arada saçlardaki örgü modası bu yaz da olağanca hızıyla devam etmekte, haberiniz olsun. Işıl ışıl bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git