Tülin Şahin’in Güzellik Maskeleri

tülin-şahin-güzellik-maskeleri
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi

On parmağında on marifet olan Tülin Şahin’in, dillere destan güzelliğinin birçok sırrı var. Tam bir doğa aşığı olan Tülin Şahin’in güzellik maskeleri de doğa kaynaklı olmasıyla meşhur.

Danimarka doğumlu olan Tülin Şahin, ABD’li manken Cindy Crawford’a aşırı derecede benzediğinden ötürü bütün dünyada tanınmaktadır. Bir yandan moda editörlüğü yapan Tülin Şahin, geçmişte oyunculuk ve sunuculuk da yapmıştır.

Tülin Şahin Güzellik Sırları

Güzellik sırlarını kendine saklamak yerine her fırsatta paylaşan manken, pürüzsüz, muhteşem cildi için kozmetikler yerine kendi yaptığı doğal maskeleri kullanmayı tercih ediyor. Tülin Şahin’in güzellik maskeleri, süt, Türk kahvesi, zeytinyağı ve bal gibi birçok doğal ürün barındırıyor. Aynı zamanda sebze ve meyvelerin yenilmeyen kabuk ve çekirdek kısımlarını atmayıp maskelerinde kullanan Tülin Şahin, “vitamini kabuğunda” deyimini doğruluyor.

Sadece makyaj ve güzellik konusunda değil, vücut bakımıyla da oldukça ilgilenen manken, kusursuz vücut ölçülerine sahip olmasına rağmen sağlıklı olan her yiyeceği yiyebileceğini belirtiyor. Diyet listeleri bile hazırlayan Tülin Şahin, her kadının kendiyle barışık olması ve vücuduna iyi bakması gerektiğini savunuyor.

Tülin Şahin Kitapları

Güzellik konusunda kendine oldukça güvenen Tülin Şahin, bu konuda bildiklerini ve uyguladıklarını kitaplar halinde sunuyor. Kral, Prens ve Fakir, Sırlar, Top Model Nasıl Olunur? , Siz Hala Diyet Mi Yapıyorsunuz? isimli kitaplarıyla cilt bakımı, vücut bakımı ve kilo kontrolü konusunda deneyimlerini takipçileriyle paylaşıyor.

Kitaplarının yanı sıra kendisine ait bir internet sitesi olan Tülin Şahin,takipçileriyle attığı her adımı paylaşmaktan çekinmiyor. Güzel manken, kendisinde uyguladığı bütün pratik güzellik tüyolarını, püf noktalarını kendi internet sitesinde paylaşıyor.

Bu yazımızda sizlere, Tülin Şahin’in güzellik maskeleri adı altında birkaç maske tarifi vereceğiz.

Tülin Şahin’in Güzellik Maskeleri

 

Türk kahvesi Maskesi

Malzemeler;



 • Kakao tozu
 • Kahve tozu
 • Süt
 • Cilt tipine göre limon veya bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Cildinizi temizledikten sonra bu karışımı yüzünüze sürüp iyice kuruduktan sonra ılık suyla temizleyerek çıkartınız. Türk kahvesi maskesi, siyah noktalarınızı azaltarak cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Uyandırma etkisiyle cildinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissettirir.

Canlandırıcı Maske

Malzemeler;

 • Bal
 • Muz
 • Elma

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Muz püresinin içine rendelediğiniz elmayı, ardından balı koyup tüm yüzünüze sürün. 15-20 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Bu maske, içerdiği bal sayesinde cildinizi nemlendirecek ve canlandıracaktır.

Ev Yapımı Peeling Maske

Malzemeler;

 • Zeytinyağı
 • Süt
 • Toz şeker
 • Tuz

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bütün malzemeleri karıştırıp nazik hareketlerle cildinize yedirin. Sert hareketlerden kaçının. Yüz, çok hassas bir deriye sahiptir. Eğer yanlış bir şekilde cildinizi gererseniz, erken kırışıklıklara sebep olabilirsiniz. Bu peeling, cildinizi siyah noktalardan arındırır ve toz şeker yüzünüze ışıltı verir. Zeytinyağı ve süt nemlendirme özellikleri ile kuru ciltler için birer kurtarıcıdır. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, bu peeling 10 günde bir defa yapmanız önerilir.

Bu yazımızda Tülin Şahin’in önerdiği maskelerden birkaç örnek verdik. Her cilt tipine uygulanan bu maskeler arasında kendi cildinize uygun olanı seçip uygulayabilirsiniz.

İlgili Konular
– Pelin Karahan Makyaj Sırları
– Hadise Makyajı Nasıl Yapılır
– Fahriye Evcen Güzellik Sırları
– Meryem Uzerli’nin Güzellik Sırları

Etiketler:





Tülin Şahin’in Güzellik Maskeleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Guzel Katircioglu diyor ki:

  Tülin Hanim sizinle iletişime geçmek istiyorum
  Donerseniz çok memnun olurum
  Veb adresim kayıtlı. Teşekkür ederim

Sayfa başına git