Uzay Makyajı Modası

Uzay Makyajı Modası
26 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Uzay Makyajı Modası

Yıllar geçiyor ve teknoloji hızla gelişiyor. Haliyle trendler de zamana ayak uydurarak aynı hızla göz alıcı boyutlara ulaşabiliyorlar. Gelişen teknolojiyle birlikte makyaj uygulamaları da çok farklı boyutlarda gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Kadınlar fantastik bir dünyadan çıkmışçasına cesur makyajlarla buluşmaya başlıyor. Uzay makyajı modası veya da fütüristtik makyaj denilen bu uygulama da günümüzde gittikçe hitini arttırmakta.

Günümüzde özellikle filmlerde sıkça dikkat çekmeyi başaran uzay makyajı modası uygulaması, gelecekte de dönemi ele geçirip çarpıcı görüntüler ortaya çıkaracak. Şimdilik podyum ışıkları altında ve filmlerdeki yüzlerde sıklıkla görülen bu büyüleyici makyaj tarzı, gelecekte günlük yaşamın vazgeçilmez bir trendi olmayı başaracak gibi görünüyor.

Uzay Makyajı Özellikleri

  • Keskin eyeliner çizgileriyle beraber, gözlere büyük ve derin bakışlar sağlayan hileler kullanılacak. Bu hileler sayesinde uzay makyajı size farklılık ve güzellik katarak güzelliğinizi aşırı derecede dikkat çektirmenizi sağlayacak.
  • Özenle kıvrılmış Twiggy kirpiklerle birlikte kaşlara kadar uygulanan yoğun metalik, bakır ve altın renkli göz makyajı ile kadınlar dönemin altın çağını yaşayabilecekler.
  • Tam bir sanat eseri gibi duran bu uzay makyajı; abartılı ve parıltılı renkleri, doğal görünümlü ten ve dudak makyajıyla birleştirerek muhteşem bir görüntü kazandıracak ve dönemi ele geçirecek.
  • Görselliğe artan ilginin tavan yapmasının yanı sıra uzay çağının sınır tanımayan görünümünü yakalamak isteyen herkesin tercihi uzay makyajı modası
  • Altın ve gümüş rengi ağırlıkla kullanılacak.
  • Saçlarda ise yer çekimine meydan okuyan modeller, atkuyrukları ve örgülü uzun saçlar göz kamaştırarak yeni bir görünüm sağlayacak.
  • Gri saç renginin tartışmasız ön planda olacağı uzay makyajı modası sayesinde doğal makyajlar tamamen geri planda kalacaklar.


Gelişen teknolojiyle birlikte stil ve makyaj farklı bir boyut kazanacak olsa da gelecekte de tarihin en önemli isimleri saygınlığını korumaya ve yaşatmaya devam edecek. Geçmişte mısırlı kadınların Cleopatra’ya özenerek yaptıkları farklı makyaj uygulamaları gelecekte uzay makyajı tekniğiyle görülebilecek. Güzelliğiyle yüzyıllarca adından söz ettiren Mısır’ın efsanevi kraliçesi Cleopatra, gelecekte de makyajıyla ikon haline gelecek. Çekik ve kedi göz imgelerinin ağırlıkla kullanılacağı uzay makyajı, özellikle genç kızların trendi olacak.

Beyaz ten makyajının yanı sıra kaşlar fondöten ile tamamen kapatılarak eyeliner ile yeniden çizilebilecek.

Uzay makyajı günümüzde Türkiye için düşünüldüğünde biraz abartı ve aşırı değişik gibi görünse de genç kızlar arasında popülerliğini artmasıyla birlikte trend (eğilim) haline gelecek. Gri ve yerçekimine meydan okuyan saçlar, keskin renklerle yapılan göz makyajları, bir bakanın tutulup kalacağı yüz makyajı hileleriyle yapılacak olan uzay makyajı, hiç şüphesiz ki gençlerin vazgeçilmez makyajı olacağa benziyor. İlerleyen zamanlarda internet sitelerinde sıklıkla uzay makyajı video ve blog yazılarıyla karşılaşacağımız kesin. Uzay makyajını şimdilik özellikle görsel efekt veya fantastik konulu yabancı filmlerde görmek mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git