Uzun Bakımlı Tırnaklar

uzun-bakimli-tirnaklar
5 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Uzun Bakımlı Tırnaklar

Birçok kadının özellikle uzun bakımlı tırnaklar nasıl sahip olunabilir sorularıyla meşgul olduğunu biliyor. Hayatın gittikçe yükselen hız anlayışı ve sağlığımızın birçok faktörden etkilenmesi sonucunda hem zaman tasarrufunda hem de ekonomik olarak sizleri rahatlatabilecek uzun bakımlı tırnaklar yöntemlerini anlatarak sizlerin sağlıklı ve uzun tırnaklar elde etmenize yardımcı olacağımızı söylemek isteriz. Uzun tırnakların çekiliği ve estetiğini kazanabilmek için birçok neden bulunmaktadır.

Güzellik ve Koruma

Öncelikle, tırnak bakımı ile uzun tırnaklarınızı koruyabileceğinizi söylemek istiyoruz. Para ve zaman tasarrufu ile evde yapacağınız tırnak bakımları oldukça önem taşıyacaktır sizler için. Genel bilinen eski kanılardan biri de, el ve ayak parmaklarının gelebilecek darbelerden sakınmak ve korunma amacıyla var olduğu yanılgısıdır. Bununla birlikte artık sadece korumaya yönelik değil aynı zamanda güzellik unsuru olarak kabul edilmektedir. Tüm bunlardan dolayı tırnak bakımına olan ilgi ve talep oldukça artmış ve tırnak bakımı uygulamaları ileri düzeyde gelişim göstermiştir.

Günümüzde manikür olarak bilinen tırnak bakımı oldukça yoğun ilgiyle karşılanmaktadır. Tırnakların, çevremizdeki insanlar tarafından estetik ve güzel görünmesinin büyük bir parçası olan oldukça etkili bir bakım yöntemidir. Manikürün, 5- 6 haftada bir yapılması daha uygun olacaktır. Böylelikle manikürcülerin zengin olmasını engelleyebiliriz. Tabi ki şaka yapıyoruz, sağlığınız açısında uygun olan ölçüde manikürcülere gidip tırnaklarınızın bakımını yapabilirsiniz. Tırnaklarınızın kırılmasını önlemek, bakımlı ve güçlü görünmesini sağlamak konusunda manikürcülerden ve sağlık uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Tırnak Bakımı ÖnerilerimizTırnak bakımı için en önemli olan nedir bunlara bakmamız gerekiyor. Aklınızda öncelik olarak bulundurmanız gereken, manikür için en uygun zaman aralığının bulaşık yıkama ve duş sonrası olduğu gerçeğidir. Böyle olabilmesinin nedeni ise, tırnaklarınız oldukça temiz olacak ve kir kalmayacak olmasıdır. Tembellik ve sorumsuzluktan dolayı uzun süre tırnağınızda kalan ojenizi asetonla çıkarmalısınız. Eski ojenizi çıkardıktan hemen sonra ise düzenli olarak fırça vuruşları ile yenisini sürmelisiniz. Hem ojenizin dayanıklılığı hem de uzun süre koruyabilmesi için sürdükten sonra buzdolabına koyabilirsiniz. Tırnaklarınıza zararı dokunabilecek asetonun, hafta içerisine 1 defadan fazla kullanmanızı önermiyoruz.

Tırnaklarınızın kırılmalardan korunabilmesi için güçlendirici özellikler taşıyan ojeler kullanmanız gerekiyor. Nemi, mühürlemek ve sabitlemek için tüm hafta süresinde her gün yeni bir kat sürebilirsiniz.

Tırnak Kuruluğu

Tırnaklarınızı kuruluğa karşı savunabilmek için her duş ve yıkanmadan sonra ayak ve el tırnaklarınızı nemlendirmeyi unutmamalısınız. Temizleme, yıkama ve banyo sayesinde ellerinizde bulunan doğal yağları alması ve ellerinizi kurutmasından dolayı losyon ve krem sürmeniz çok önemlidir. Biyotinin insanlar ve hayvanlar üzerinde tırnak yapısını güçlendirici özellikler taşıdığını belirtmemiz gerekiyor. Bu ürünü sağlık mağazalarında bulabilir ve temin edebilirsiniz. Tırnaklarınızda bulunan enfeksiyon ve boyayı uzaklaştırabilmek için 11 ölçü suyun içerisine bir ölçü olacak şekilde çamaşır suyu koyabilir ve pamukla tırnaklarınızı ovalayabilirsiniz.

Tırnak bakımı ile ilgili bu bilgiler doğrultusunda hem sağlıklı tırnaklara kavuşacak hem de uzun ömürlü olmasını sağlayacaksınız. Tabi ki tırnakların bu uzun ömrü sadece sağlıktan ibaret değil aksine siz hanımlar için estetik olan uzunluktan bahsediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git