Varis Tedavisinde Etkili Olan Doğal Yöntemler

Varis Tedavisinde Etkili Olan Doğal Yöntemler
14 Mart 2017 tarihinde eklendi

Varis Tedavisinde Etkili Olan Doğal Yöntemler

Varis birçok kadının korkulu rüyası olarak karşımıza çıkan bir sorundur. Varis belirli bir yaş sonrası her kadında görülebilen bir rahatsızlık türüdür. Varis en çok bacaklarda ve baldırlarda karşımıza çıkar. Varisin ortaya çıkmasının birçok farklı sebebi vardır ve varis bacaklarda yoğun bir biçimde ağrıya neden olan bir sorundur. Varis tedavisinde etkili olan doğal yöntemler ile bu sorundan uzun bir süre kurtulabilirsiniz. Varis tedavisinde doğal yöntemler kullanmayı tercih etmeniz çok daha etkili ve faydalı olacaktır. Doğal yöntemleri bulmak ve hazırlamak da oldukça kolay olmaktadır. Bu şekilde mali açıdan da hiçbir zorluk çekmez ve varislerden hızlı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Varis ağrı yapmasının yanı sıra kötü görünümü ile de dikkat çeken bir sorundur. Gebelik dönemi, obezlik, yaş ilerlemesi, uzun süre ayakta kalınan işlerde çalışma, bacaklarda meydana gelen sakatlıklar, menapoz dönemi, kabızlık ve benzeri birçok neden varis çıkmasının belli başlı nedenleri arasında yer almaktadır. Varis belirtileri arasında da birçok semptom yer alır. Ülser, ciltte kuruluk meydana gelmesi, solgun sivilceler, bacaklarda yoğun ağrı, hafif derecede olan şişlikler ve çok daha fazlası varis belirtileri arasında yer almaktadır. Bu belirtiler ortaya çıktığında bir uzmana görünmeniz etkili olacaktır. Bunun yanı sıra doğal tedavi yöntemleri ile de varis sorunundan uzun süreli biçimde korunmayı başarabilirsiniz.C Vitamini ile Varisleri Tedavi Edin

Varis tedavisinde etkili olan doğal yöntemler arasında c vitamini kullanımı da yer almaktadır. C vitamini deposu olan meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketerek varis sorunundan uzun süreli olarak korunabilirsiniz. Bunun yanı sıra gün içinde 2 ya da 3 kere C vitamini kullanmanız da varisler üzerinde etkili bir yöntem olacaktır. E vitamini ve E vitamini içeren ürünler de aynı biçimde varislerde etkilidir. Düzenli kullanım yapılması etkili olacaktır.

Elma Şırası Sirkesi Kullanımı

Varisler üzerinde etkili olan ürünler arasında elma şırası sirkesi de yer almaktadır. Elma şırası sirkesi ile varislere uzun süreli çara bulabilirsiniz. Varislerde etkili kullanım şekli için her gece yatmadan önce ve sabahları ilk uyandığınız zaman elma şırası sirkesi ile varis olan bölümlere masaj yapın. Bu şekilde 10 dakika boyunca günlük masaj yapmak etkili bir yöntem olacaktır. Bununla birlikte 1 yemek kaşığı su ile bir miktar elma şırası sirkesini karıştırın. Daha sonrasında bu karışımı her gün günde bir defa olacak biçimde tüketin. Karışım varis üzerinde olumlu etki yapacaktır. At kestanesi, tavşan memesi, üzüm tohumu, gotu kola, çam kabuğu, güvercin ağacı gibi maddeler de varis üzerinde etkili olan doğal ürünler arasında yer almaktadır. Varis tedavisinde etkili olan doğal yöntemler ile cildinizi tüm sorunlardan koruyabilir ve sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git