Vücutta Oluşan Çatlaklara Karşı Doğal Çözümler

Vücutta Oluşan Çatlaklara Karşı Doğal Çözümler
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Vücutta Oluşan Çatlaklara  Karşı Doğal Çözümler

Vücudumuzdaki çatlaklar bizi tatile çıkmamak için engelleyen bir arkadaş gibi. Ne yapsak bilmiyoruz tatiller de çoğumuz için güzel bir dinlenme süreci. Bu çatlakların tedavisi genel de uzun sürer ve doğal yağlarla tedavi edilmeye çalışılır. Vücudumuzdaki çatlaklar bizi görünüş olarak rahatsız eder. Bu çatlakların ciddi bir hastalığa yol açması söz konusu değildir. Ama bazı deri hastalıklarının belirtileri arasında yer alır. Yetişkinlerde , kilolu bireylerde ve doğum yapan kadınlarda çoğunlukla görülür. Çatlakların sebebi ise derinin genişleyemeye uzun süre alışık olması ve bu genişlemenin bir süre sonra daralması sarkmalara ve çatlaklara maruz  kalmamızı sağlar. Peki bu çatlakları önlemek için ne yapabilir, bu çatlakların doğal yöntemle sıkılaşması mümkün mü? Bu soruların cevabı aşağı da okunmayı bekliyor.

Vücudumuzda Çatlak Oluşumunu Önlemek İçin Ne Yapabiliriz?

  • Normal doğum yapan kadınların doğumdan sonra doktorlarına danışıp sıkılaştırıcı bir krem önermesini isteyebilirsiniz. Ya da bir korse ile spor yapmanın bir zararı olup olmadığını sizi doğum yaptıran uzmana sorarak karın sıkılaştırıcı egzersizler yapmanız çatlakların oluşumunu ve göbeğinizin sarkmasını engeller. Vücuttaki çatlaklar
  • Spor yapmadan sadece diyetle yapılan zayıflama işlemi zayıfladıkça göbeğinizde sarkmalara ve çatlakların oluşumuna neden olur. Kilo kaybıyla olan çatlakları önlemek için kilo verirken aynı zamanda spor yapmanız çatlakların oluşmamasına ve göbeğinizin sarkmamasına yardımcı olur.
  • Eğer Fitness yapmaya başladıysanız ve aniden vücut gelişimi riskini göze almalısınız. Bir uzmana başvurarak çatlamayı önleyen kremlerden kullanabilirsiniz.


Vücutta Oluşan Çatlaklara Karşı Bitkisel Çözümler

  • Hint yağı çatlakların sıkılaşmasında etkili olan yağlardan biridir. Hint yağını çatlağın olduğu yere damlatarak o bölgeyi 10-15 dakika boyunca ovunuz. Çok bastırmak çatlakların süreyle açılmasını sağlar Bu yüzden yumuşak hareketlerle ovalayınız. Her gün uygulamak isterseniz uygulamanızın bir sakıncası olmadığın belirtmek isterim.
  • Kakao yağı vitamin ve mineraller bakımından zengin bir yağdır. Vücudu nemlendirme de ve onarma da büyük payı vardır. Bu yüzden kakao yağı nemlendirerek çatlakların iyileşme süresini azaltır. Kakao yağını çatlağın olduğu bölgeye masaj yaparak 20 dakika boyunca uygularsanız, çatlağın olduğu bölgeyi sıkılaştırmış olursunuz. Çatlaklar da anca sıkılaşarak azalır. Vücutaki çatlaklara iyi gelen peelengler
  • Kuşburnu yağı ve zeytinyağının kan dolaşımını arttırma işlevi yüksektir. Kan dolaşımını arttırmak çatlakların iyileşmesi için yararlı olur. Kuşburnunda bulunan C vitamini vücutta emildikten sonra derinin altında prostaglandinlere dönüşürler. Prostaglandinler ise, vücudun daha kolay iyileşmesine yardımcı hücrelerdir. Zeytinyağı ve kuşburnu yağını çatlağın olduğu yere oranla küçük bir kapta karıştırınız. Bu karışımı çatlağın olduğu yere sürüp yarım saat derinin altına emilmesini sağlayın. Bu uygulama çatlakların sıkılaşmasında son derece etkili bir karışımdır.
  • Avakado yağı A,E ve D vitamini açısından zengin bir meyvedir. A,E ve D vitaminleri de vücudun sıkılaşması için önemli vitaminlerdir. Avakado yağını da çatlağın olduğu bölgeye 20 dakika boyunca masaj yaparak uygulayınız. Bu uygulamayı her gece yatmadan önce yapmak çatlakların sıkılaşma süresini kısaltacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git