Yağlanmış Saçlara Pratik Çözümler

Yağlanmış Saçlara Pratik Çözümler
18 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Yağlanmış Saçlara Pratik Çözümler

Gün içinde çeşitli sebeplerle saçlarımız kirlenir. Ve ertesi güne genel olarak yağlı bir saçla uyanırız. Sabahın erken saatlerinde yıkamaya da vaktimiz yoksa, kötü bir görünüm işten bile değildir.

Saç Neden Yağlanır?

Saç derisinde bulunan yağ bezlerinin fazla yağ üretimi sonucu saçlarda yağlanma meydana gelir. Bunun haricinde saçların düzenli olarak yıkanmaması ya da çok sık yıkanması da buna sebep olabilir. Ayrıca saç telleri kalın ve kıvırcıksa yağlanma daha fazla olur. Bazı durumlarda dipler yağlı olmasına rağmen saç uçlarında kuruluktan dolayı kırılmalar oluşabilir. Aynı şekilde hormon düzensizlikleri sonucunda da yağlılık gözlemlenebilir.

Yağlanmış saçlara pratik çözümler bulmak için bugüne dek pek çok yöntem denenmiştir. Normal şartlarda, söz gelimi dışarı çıkılmayacaksa ya da aşırı bir durum söz konusu değilse o kadar fazla rahatsız etmeyen bu durum, aksi hallerde can sıkabilir.

Bunun yanında aşırı yağlanma sonucu kepek sorunu ortaya çıkabilir. Daha ileri boyutlarda cilt rahatsızlıklarına neden olabilir ki bu genellikle hormonal durumlarda meydana gelmektedir. Yıkanma gerçekleşmediğinde gözenekler dolacağı için saç derisinde can yakıcı sivilce oluşumları gözlenebilir.Sizin İçin Pratik Bir Önerimiz Var:

Limonlu ısırganlı şampuan. Bu şampuanı kendiniz hazırlamalısınız, içinde kesinlikle kimyasal ürün olmamalı ki faydalı olsun. Yarım litre sıcak suya 5-6 yaprak ısırgan otu yaprağı doğranır ve 15 dakika demlenip süzülür. Bu suya iki yumurta sarısı ve bir adet limonun suyu sıkılarak eklenir ve saçlar bu karışımla iyice saç derisine masaj yaparak yedirilir. Ardından bol su ile durulanır. Isırgan otu ile elma sirkesi karışımını da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Fakat sirke kaynatılmamalıdır. Bu, karışımın püf noktasıdır.

Yapılabilecek Diğer Uygulamalar:

Yağlanmış saçlara pratik çözümler arıyorsanız, bu önerilere bakmanızı tavsiye ediyoruz. Kimisi kısa vadede, kimisi uzun vadede işe yarayan bu çözümler günlük hayatta kolaylıkla uygulayabileceğiniz önerilerdir.

  • Saçların her gün yıkanması, şampuanlanması, saç derisinin dengesini bozacağı için yağlanmayı hızlandıracaktır. İki ya da üç gün arayla yıkamaya özen göstermelisiniz. Her gün yıkayacaksanız, her gün şampuan kullanmayıp duru su ile yıkamak sizin için daha etkili olacaktır.
  • Saçlarınıza duştan çıkmadan hemen önce bir iki dakika kadar soğuk su tutmak, gözenekleri açarak saç derinizde kan dolaşımını hızlandırır. Bu da aynı zamanda saç uzamasında etkilidir.
  • Gün boyunca elleriniz saçlarınızda olmasın. Ellerinizdeki yağ saçınıza geçerek onu yağlandıracaktır.
  • Saç ürünleri konusunda dikkatli olun, saç yapınız kuru değilse köpük tarzı ürünler yerine serum tarzı ürünleri tercih etmek yararınıza olacaktır.
  • Saç kremini kesinlikle saç diplerine uygulamayın. Bu hem daha hızlı yağlandırır hem de saç dökülmesine neden olur.
  • Vaktiniz yoksa ve yıkama işlemini acilen gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, kuru şampuandan yardım alarak günü kurtarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git