Yağlarla cilt Bakımı 1

Yağlarla cilt Bakımı
21 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Yağlarla cilt Bakımı 1

Her kadın güzel bir cilde sahip olmak için sürekli çaba gösterir. Pürüzsüz bir cilt bayanlar için vazgeçilmez bir cilt tipidir. Cilt bakımını yapmak için kozmetik ürünlere çok para verilmesine gerek yoktur. Cilt bakımı doğal yollarla en sağlıklı şekilde yapılabilir. Çünkü diğer kozmetik ürünlerde kimyasal madde olabilir. Bu kimyasal maddeler kansere bile neden olabilir. Bunun için bayanlar genelde yağlarla cilt bakımı yaparlar. Genelde de bitkisel yağları tercih ederler. Bu bitkisel yağların kullanımı çok önemlidir. Çünkü bilinmeyen bir markaya sahip yağlarla cilt bakımı yapmak cilde zarar verebilir. Bunun için bilindik bir marka olmasına dikkat edin. Bu bitkisel yağlar kuru ve yıpranmış cildi canlandırıyor, deriyi yağdan tamamen arındırıp iltihapları kurutur. Aşağıda bazı yağlarla cilt bakımı için olan faydaları aşağıdaki gibidir.

Badem Yağı

Badem yağı ciltte bulunan kırışıklıklar için vazgeçilmez bir çözümdür.  Badem yağı ciltte hemen emilir Aynı zamanda kuru cildi de yumuşatarak güzelce nemlenmesini sağlar. Tüm yaşlarda kullanılan bir yağ çeşididir. Badem yağı cilde masaj yapılarak yedirildikten sonra ılık su ile durulanır.

Zeytin Yağı

Zeytinyağı yağlar arasında en çok tercih edilen yağların başında gelmektedir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm sağlar. Lekelerin, aknelerin tamamen yok olmasını sağlayarak cilde eşsiz bir güzellik sağlar. Ayrıca zeytinyağı cildin parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayarak dikkat çekici bir görünüm sağlar. Zeytinyağı çok iyi bir cilt nemlendiricisidir.Jojoba  Yağı

Bu yağ türü de en çok tercih edilen yağların başında gelir. Cilde sürüldüğünde hemen emilen bir yapısı vardır. Kullanım alanı oldukça geniştir. Vücudun her bölümünde kullanılabilmektedir. Kuru ciltler için tavsiye edilen bu yağ cildi çok iyi bir şekilde yumuşatarak nemlendirir. Jojoba yağı ciltte bulunan kırışıklıklar, çukurluklar için de vazgeçilmez bir çözümdür. Kırışıklıklar azaltarak çukurların kapamasını sağlar. Ciltte bulunan hücrelerin oluşmasını sağlayarak cildi yeniler.

Kabak çekirdeği Yağı

Bu yağ cilt hücrelerinin yenilenmesinde çok etkili bir yağ çeşididir. Cildin genç görünmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte bulunan lekeleri, akneleri ve siyah noktaları yok ederek cildin pürüzsüz olmasını sağlar. Aynı zamanda kuru cildi yumuşatarak cildi nemlendirir. Bu yağın yaşlanmayı geciktiren bir etkisi bulunmaktadır.

Soya Yağı

Cildin beslenmesinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Hücrelerin hızla yenilenmesini sağlayarak genç bir cildin oluşmasını sağlar. Bu yağ en önemli yağlardan biridir. İçeriinde A vitamini bulunmaktadır.

Hint Yağı

Cildin beslenmesini sağlar. Aynı zamanda ciltte bulunan çatlakları özellikle doğum sonrası çatlakların ortadan kaybolması için kullanılan bir yağ türüdür.

Fındık Yağı

Fındık yağı kuru ve yıpranmış ciltlerde kullanılarak cildin iyileşmesini sağlar ve cildi nemlendirir. Varisleri yok etmede tercih edilen bir yağ türüdür. Doğum sonrası oluşan çatlaklar, selülotlar vs onların yok olması için kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git