Yağlarla Cilt Bakımı 2

KG-150915-cilt-bakimi-2-737
22 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Yağlarla Cilt Bakımı 2

Yağlarla cilt bakımı yapılırken yağların kullanımına dikkat edilmelidir. Çünkü yağlarla cilt bakımı yapılırken cilde yedirilen çok fazla yağ da cilde zarar verebilir. Dikkatli yağ kullanımı cildin yaşlanmasını engelleyerek, cildi nemlendirir ve daha genç bir görüntü oluşmasını sağlar. Yağlarla cilt bakımı daha doğal ve sağlıklı bir yöntem olduğu için ülkemizde çok fazla tercih edilir. Bazı yağlar ve yararları aşağıdaki gibidir.

Acıbadem Yağı

Kuru cildin nemlenmesini sağlar ve çatlakları kapanmasına yardımcı olmaktadır.

Biberiye Yağı

Bu yağ türü akneler için çok iyi bir çözümdür. Sivilceleri kurutarak hemen yok olmasını sağlar. Aynı zamanda cildin canlı olmasına yardımcı olmaktadır. Kuru cildin nemlenmesini sağlayarak cildi yumuşatır.

Ceviz Yağı

Kuru ciltler için tercih edilen bir yağ türüdür. Cildi yumuşatarak nemlenmesini sağlar. Genelde bronzlaştırıcı olarak ta tercih edilmektedir.

Çemen Yağı

Romatizma hastalıklarına iyi gelen bu yağ aynı zamanda masaj yağı olarak ta kullanılarak vücudun dinlenmesinde ve kasların gevşemesine yardımcı olmaktadır.

Fesleğen Yağı

Bu yağ cildi nemlendirir ve ciltte çok güzel bir koku bırakarak cildin güzel kokmasını sağlar.

Gliserin Yağı

Doğum sonrası çatlaklara çok iyi gelen bir yağ türüdür. Cildin yenilenmesini sağlayarak cildi besler.

Havuç Yağı

Ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm verir. Aynı zamanda ses tellerine de çok iyi gelir. Güneşten korunmak için sürülen bu yağ çok bilinmemektedir. Güneş yanıkları için çok iyi bir yağdır. Aynı zamanda da brozlaşmayı sağlar.Hindistan Cevizi Yağı

Bu yağ türü vitaminler açısından çok önemlidir. Çünkü çok fazla vitamin çeşidini içerir. İçerdiği vitaminler A, B, C, E dır dır. Romatizma ağrılarına iyi gelen bu yağ masaj yağı olarak ta kullanılır. Cildi çok iyi besleyerek cildin korunmasına yardımcı olmaktadır. Saçların dökülmesini de engeller.

Isırgan Otu Yağı

Cildin çok iyi beslenmesine yardımcı olmaktadır. İçerisinde vitaminler ve protein bulunmaktadır. Aynı zamanda saç dökülmesini önleyici etkisi de bulunmaktadır.

Kakao Yağı

Zararlı güneş ışınlarının cilde zarar vermesini engeller. Doğum sonrasında oluşan çatlakların kapanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bronzlaşmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen bir yağ türüdür.

Kantaron Yağı

Yanık izlerini geçirmekte faydalı bir yağ türüdür. Aynı zamanda yara izlerinin kapanmasına yardımcı olmaktadır.

Karanfil Yağı

Cildi çok iyi besleyen bir yağ türüdür. Diş eti iltihaplarında genelde tercih edilir. Kasları gevşetici özelliği sebebiyle masaj yağı olarak ta kullanılmaktadır.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Cansız cildi canlandırma işlevi bulunmaktadır. Ciltte bulunan hücreleri yenileyerek cilde genç bir görünüm kazandırır. Yüz temizleyici olarak ta tercih edilmektedir. Kuru ciltleri yumuşatma özelliği de bulunmaktadır.

Kayısı Yağı

Masaj yağı olarak kasların gevşemesini ve cildin rahatlamasını sağlar. Cilde güzel koku vermek için de kullanılan bir yağ türüdür.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git