Yağlı Cildi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yağlı Cildi Olanların Dikkat Etmesi Gerekenle
26 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yağlı bir cilde sahip olmak, en az kuru ve sorunlu bir cilde sahip olmak kadar zordur. Ve bakımının hiçbir şekilde ihmal edilmemesi gerekmektedir. Yağlı ciltlerin kullandıkları ürünlerin içeriklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Cildinizi koruma altına almanız sağlığınız açısından oldukça önem kazandırmaktadır. Yağlı gıdalardan uzak durup, su bazlı ürünleri tercih etmek cildiniz için iyi olacaktır. Makyajınızı gün içinde temizlemek ve makyajlı uyumamak en çok dikkat edilmesi gereken huşulardan biridir.

Yağlı Ciltlerin Bakımı

Öncelikle yağlı bir cilde sahipseniz ve ne yaparsanız yapın aktif sivilce oluşumunu önleyemiyorsanız, bu korkulacak bir şey değil. Her sabah ve akşam doğal bebekşampuanları ile cildinizi temizlemek bile sizi çok masraflı ürünlerden kurtarabilir. Doğal bebek şampuanlarında cilde ve göze zararı olan maddeler bulunmadığı gibi sizin yağ dengenizi de düzenli bir şekilde kullanırsanız yerine getirecektir. Hiçbir zaman güneş koruyucusuz dışarı çıkmamanız en doğru olanıdır. Yağlı ciltlerde leke oluşumu daha hızlı ve yerleşkendir.

Günde bir kez yüzünüzü sirke ile silmenizde faydalı olacak ve sivilce oluşumunu önleyecektir. Cildinizi her zaman nemlendirmeniz gerekir. Çünkü yağlı cilt demek aslında nemli cilt demek değildir. Cildinizin her zaman neme ihtiyacı olacaktır. Bu tip yöntemlerden fayda bulamazsanız cilt uzmanı olan eczane ya da hastanelere gitmekte tabi ki fayda vardır. Kesin bir çözüm istiyorsanız doktorunuzun sizin için önereceği şeyleri düzenli bir biçimde yapmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü düzenli olmayan hiçbir şey cilt bakımınızı tam anlamıyla sağlamaz.Yağlı Ciltlerin Avantaj ve Dezavantajları

Yağlı bir cilt formuna sahipseniz ve gözlük kullanıyorsanız bu çekilmez çile haline gelebilir. Çünkü yağlı ciltler özellikle yaz aylarında daha çok terleme yaparak gözlüğün kaymasına yol açabilir. Bu yüzden kesinlikle ince kenar çerçeve ya da lens kullanmanızda fayda var. Devamlılık gösteren bir terleme cildinize iyi gelmeyeceği gibi sivilcelerinizden kurtulmanızı dahi zorlaştırır. Kullandığınız ürünlerde ister istemez doğal ve organik olmak zorundadır. Bu da maddi olarak sizi zorlayabilir.

Cildinize kimyasal hiç bir şey değmemelidir. Duşta kullanılan şampuanın bile yüze değmemesi lazım. Çünkü doğal olmayan şampuanlardaki kimyasallar sivilcelerinizi aktifleştirebilir. Yüzünüzde kese, lif kesinlikle uygulamayın. Bu sivilceleri dağıtır. Avantajlarında aslında çok bir şey yok maalesef. Ama yağlı bir cildin en iyi sanırım geç yaşlanmasıdır. Kırışıklık süreniz baya geç başlar ve derin kırışıklık probleminiz olmaz. Cildiniz hep taze kalır. Düşünün bir tarla devamlı sulanırsa ekinler ölür ama farklı bakteriler ya da otlar türer. Yağlı ciltleri de buna benzetmek pek tabi mümkündür. Yağ oranı fazla olduğu için cilt gözenekleri tıkayıp, öldürerek sivilce oluşturur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git