Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

yağlı cilt bakımı için öneriler
6 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Gerek yediklerimiz gerekse sağlık problemlerinden dolayı yağlı bir cilde sahip olmak önemli bir sorun haline gelmektedir. Çünkü yağlı ciltlerde sivilceler ve siyah noktalar daha fazla görülür. Ve bu sağlıklı bir cilt görünümünü engeller. Rahatsız edici durumu haline geldiği gibi aynaya baktığımızda istemediğimiz bir cilt bulmamıza yol açtığı için huzursuz oluruz. Nitekim aynaya bakan herkes kendini ve cildini güzel bulmak ister. İşte tam bu noktada bu sorunla baş edebilirsiniz.

Öncelikle yağlı ciltler için doğru bilinen birçok yanlış bilgiye yer vermek istiyorum. Böylelikle cildinize yapacağınız bakımı daha iyi öğrenmiş olursunuz. Cildinizin kirli olması yağlanma sorununa yol açtığı bilgisi, yanlış bilgilerin başında gelmektedir. Cildin kirli olması yağ üretmez. Aksine cildi fazla yıkayarak cildin doğal yağ dengesini bozarak cildinize zarar verirsiniz. Gereğinden fazla yıkamanızı önermiyoruz. Yağlı cilde alkollü toniklerle bakım yapılmalı önerisi de yanlış bir öneridir. Aşırı miktarda alkollü tonikler cildin doğal dengesini bozacağı gibi geçici ferahlık verir. Ciltteki doğal yağ oranını düşürür. Bunun yerine alkol içermeyen tonik kullanmaya özen gösterin. Herkesin söylediği yağlı ciltlere nemlendirici kullanılmaz kalıbına son verin. Her cildin neme ihtiyacı vardır. Az yağlı ürünleri tercih edip yüzünüze kullanabilirsiniz.

Peki Yağlı Bir Cilde Nasıl Bakım Yapılmalı?

Cildinizi alkolsüz bir temizleyiciyle ılık suyla yıkayabilirsiniz. Ancak temizleme görevini abartmayın ve günde üç dört defaya çıkartmayın. Cildinizin yapısına ve ihtiyaç duyduğu neme göre uygun bir ürün seçerek peeling yapabilirsiniz. Cildinizi incitmemeye özen gösterin. Yüzünüze iyi gelen ve temizleyen bir maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Makyajınızı cildinizde bırakmayın ve mutlaka temizleyin. Belki de cildimiz için gerekli en önemli etken olan su içmeyi hayatınızda alışkanlık haline getirin. Yediklerinize dikkat edin. Bu önerilerin yanında  sizin için hazırladığımız birkaç doğal bakım yollarına göz atabilirsiniz. Sizin için uygun olanını deneyebilirsiniz.Doğal Bakım Yolları

  • Sirke Kürü

Bir yemek kaşığı sirke, sekiz yemek kaşığı doğal maden suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. On beş dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

  • Yoğurt Kürü

Yoğurt cildinizdeki fazla yağı alır.  Bir çay kaşığı yağsız yoğurt ve bir yemek kaşığı arpa ununu karıştırın. Yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. On beş dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

  • Kil Kürü

Bir miktar kil ve gül suyunu kremsi bir kıvama getirinceye kadar karıştırın. Yüzünüze sürün. Kuruması için on beş dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

İşte sizin için sunduğumuz fazla vaktinizi almayacak evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç öneri. Aynalara küsmemeniz dileğiyle…

Yağlı Ciltler İçin Öneriler başlıklı yazımız için tıklayınız.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Maskeleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Doğal Yüz Peeling Tarifleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git