Yağlı Ciltler İçin Yağ Düzenleyici Maskeler

Yağlı Ciltler İçin Yağ Düzenleyici Maskeler
12 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Yağlı Ciltler İçin Yağ Düzenleyici Maskeler

Cildimiz bizin en değerli varlıklarımızdan biri. Onun mümkün olduğu kadar sağlıklı ve düzgün durması için oldukça fazla çaba harcamamız gerekiyor bazen. Yapılması gereken bakımlar için harcadığımız zaman ve kullanılan ürünleri düşündüğümüz zaman gözümüzde çok büyütüyoruz belki ama ortaya çıkan ışıl ışıl bir cilt tüm bunlara fazlası ile değiyor sanırım. Bilirsiniz bir gün yüzünüzde bir sivilce çıkıverir ve kendinizi berbat hissedersiniz.O sivilce sanki koca bir kaya gibi batar gözünüze. İşte böyle durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına eğer yağlı bir cilt tipine sahip iseniz cildinizin yağ oranını düzenleyecek maskelere ve bakım ürünlerine ihtiyaç duyarsınız. Yağlı ciltler için yağ düzenleyici maskeler size yardımcı olabilir. Ürün seçmeden önce veya herhangi bir bakım kürü yada maskesine karar vermeden önce cildinizin ne derece yağlı olduğuna bakmanız gerekmektedir. Bunun için isterseniz t bölgesi denilen çene, burun ve kaşlarınızın üst bölgesini parmaklarınız ile kontrol edebilirsiniz, Eğer elinizde yağlı his verecek bir tabaka oluştu ise yağlı bir cilde sahipsiniz demektir. Bunun için elbette daha riskli bir durum mevcut ise cildinizin yağ oranı oldukça fazla ve sivilce akne durumunuz derin yaralar oluşturacak şekilde ise mutlaka bir uzmana danışmanız ve uzman kontrolünde bir tedavi, bakım süreci takip etmeniz gerekmektedir. Şimdi size normal düzeyde sayılabilecek yağlı ciltler için yapabileceğiniz bir maskeler  sunalım. Tabi kimyasal içerikli maskeler kadar doğal içerikli maskeleri tercih etmeniz cildiniz için yapacağınız en iyi tercih olacaktır.Yoğurt  maskesi:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • Birtatlı kaşığı kadar kil
  • Birkaç damla gül suyu veya nane yağı

Bu malzemeleri krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp temiz cildinize uygulayın ve 10-15 dakika kadar bekledikten sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkayın. Ve maskeden sonra yüzünüzü yüzünüze uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeyi unutmayın.

Karbonat maskesi:

  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Küçük bir kaseye alacağınız yoğurtun içine karbonatı karıştırarak oluşturabileceğiniz bir maske olmaktadır. Bu maskeyi yüzünüzde yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra yine önce ılık su ardından soğuk su ile çıkartabilirsiniz. Karbonat maskesi yüzünüzdeki yağ dengesini sağlamakla kalmayacak aynı zamanda yağlı cilt tipine sahip olmanızın getirilerinden olan sivilce ve siyah noktalar içinde size çözüm sunmuş olacaktır. Düzenli olarak iki haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Yağlı ciltler için yağ düzenleyici maskeler kadar kullanacağınız bazı ürünlerde yine yüzünüzün yağ dengenizi korumanızı sağlayacaktır. Mesela içerek tükettiğimiz soda ile düzenli olarak yüzümüzü sildiğimizde yüzümüzdü yağlanmadan dolayı oluşan gözenekleri sıkılaştırmış olacağız. Yine salatalarımızın baş soslarından sirke ve su ile de yüzümüzde oluşan yağ dengesini belirli bir düzeye çekmeniz mümkün olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git