Yağlı Ciltlere Özel Peelingler

Yağlı Ciltlere Özel Peelingler
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Yağlı Ciltlere Özel Peelingler

Şuana kadar çok sayıda yabancı maddenin deri üzerine sürülmesi ve emilmesinin beklenmesiyle birlikte olumlu sonuç alınmaya çalışılmıştır. Yağlı ciltlere özel peelingler sayesinde cildin ön tabakasındaki ve iç yüzündeki her türlü özelliğin ortaya çıkartılabilmesini kolaylaştırıyor. Yanlış bilinen belli başlı doğrular bulunuyor. Bunların zamanla düzene girmesi ve her birinin öğrenilmesi gerekiyor. Aksi taktirde hem önlem alınırken aslında cilde zarar verilmiş olacak hem de işlemlerin hiçbir işe yaraması mümkün olmayacaktır.

Cildi yağlı olan insanların bunun önüne geçmek istemesi aslında doğallık açısından bakıldığında son derece yanlıştır. Hormonlarınızın ve genetik kodunuzun bir sonucu olan durumu belli başlı peeling ürünleriyle durdurmaya çalışmanız doğru olmayacaktır. Yapmanız gereken sadece akneleri azaltmaya çalışmak ve yağ dağılımının vücudun her bölgesinde eşit olmasını sağlamaktır. Yüzü çok yağlanan fakat sırt bölgesi kuruluktan dolayı tahriş olan biriyseniz bu tarz durumalarda mutlaka önlem almanız gerekiyor. Dağılım normalse ise cildinize özel olarak üretilmiş ürünlerin her birini uygun yoğunlukla birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Akneli Ciltler İçin Ne Yapılabilir?

Akne oluşan ciltlerle ilgili yapılan videoları izlediğinizde çoğu zaman nasıl bir teknik uygulayacağınızı öğrenebiliyorsunuz. Yağlı ciltlere özel peelingler vücudun genelinde kullanıma uygun olabilecek özellikleriyle birlikte her alanında tüketilen yiyeceklerle birlikt de değişikliğe uygun olabiliyor. Tonik kullanıldığı taktirde o bölgede bir süreliğine rahatlama görülebileceği gibi, sonrasında yağlanma dengesinde hiçbir farklılık olmadığı da anlaşılabilecektir.Cildin kuruması amacıyla hiçbir şekilde çaba sarf etmemeniz gerekiyor. Nemlendirici kullanmadığınız taktirde yağlı cildin yaşlandıkça kuruması ve o zaman da çok daha kötü sonuçlara sebebiyet vermesine neden olabilecektir. Akneli ciltlerle ilgili yapılabilecek her şeyin günde üç dört kez yapılacak temizliklerle birlikte düzeleceğine yönelik olduğu düşünülüyor. Bunun aslında zarar verdiği ve aslında haftada sadece en fazla iki kez, üçer gün arayla peeling yapılmasının uygun olduğu anlaşılmıştır.

Yağlı Ciltlerde Peeling İşe Yarar Mı?

Cildinizi hiçbir şekilde yoğun alkollü ürünlerle temizlemeye çalışmamanız gerekiyor. Kolonya tarzındaki ürünlerin yarardan çok zarar getireceği ve yağ oluşumunu engellemek yerine bir süre durdurarak, sonrasında çok daha fazla oluşmasına neden olabileceği bilinmelidir.  Bakımın yapılmak istenmesi esnasında yağ üretimini düzenlemek için ekstra bir işlemin yapılmaması gerekiyor.

Gözeneklerin düzenlenebilmesi ve boyutlarının normal haline çekilebilmesi için hiçbir şekilde başkasının tavsiyelerine uymamalısınız. Eğer çok büyük boyutlarda akneleriniz veya siyah noktalarınız oluyorsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Bunun başkasının cildinde denediği ve size önerdiği ilaçla geçmesi gibi bir durum söz konusu olmayabilir. Anneniz dahi olsa hormon seviyeleriniz aynı olmadığı için onun yaptığı işlemde aldığı sonuçla sizin yapacağınız işlemle alacağınız sonuç aynı olamayabilecektir. Özellikle de yağlı ciltlere özel peelingler başarılı sonuçların ortaya çıkarılabilmesi amacıyla kişisel tecrübelere göre incelemeye tabii tutulmuştur. Reçete veya ilacınızı başkasından değil sadece doktorunuzdan almalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git