Yanıkları Tedavi Eden Doğal Bakım Ürünleri

Yanıkları Tedavi Eden Doğal Bakım Ürünleri
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Yanıklarla hayatımızın herhangi döneminde en az bir kere karşılaşmışızdır. Günlük hayatta başımıza gelen küçük kazalar sonucu vücudumuzun herhangi bir bölgesini yakabiliriz. Özellikle yemek yaparken bu kaza ile çok karşılaşırız. Yanıklar doğru biçimde tedavi edilmezse ilerde daha büyük sorunlara yol açabilir. Yanıkların en büyük etkisi ise sonrasında bıraktığı izdir. Kullanacağınız belirli yöntemler ile cildinizde yanık izi kalmasını önleyebilirsiniz. Elbette bu doğal ürünler 1. derece yanıklarda geçerli olmayacaktır. Daha küçük yanıklar için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Yanıkları tedavi eden doğal bakım ürünleri kullanımı yazımızı okuyarak öğrenebilir ve evinizdeki malzemeler ile uygulayabilirsiniz. Ürünleri bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Lavanta Yağı ile Yanıkları Tedavi Edin

Lavanta yağı her evde bulunması gereken bir üründür. Lavanta yağının kullanım alanı çok geniştir. Bu yağı evinizde sürekli olarak bulundurmanız etkili olacaktır. Lavanta yağı ile küçük dereceli yanıkları da tedavi edebilirsiniz. Lavanta yağı yanıkların acısını azaltır ve yeni hücre oluşumunu destekler. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan lavanta yağı aynı zamanda yanığın mikrop kapmasını önleyecek bir üründür. Lavanta yağını yanık olan bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi düzenli olarak uygulamanız tedavi edici olacaktır.

Papatya Yağı ile Yanık BakımıYanıklara iyi gelen yağ türlerinden birisi de papatya yağıdır. Papatya yağı anti bakteriyel özelliğe sahip bir yağ çeşitidir. İltihap önleyici etkisi de bulunan papatya yağı ile vücudunuzdaki yanıkları kolay ve hızlı bir biçimde tedavi edebilirsiniz. Bunların yanı sıra nane, hint defnesi yağı, portakal esansı yağı gibi yağ türlerini de yanık tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin tamamını eczanelerde ve aktarlarda bulabilir, satın alabilir, kullanabilirsiniz. Yanık tedavisinde etkili olan bakım maskeleri de yazımızın devamında yer almaktadır. Bu bakım maskeleri ile yanıklarda ve izlerinden hızlı bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Yanık Kompresi Hazırlanışı

Yanıkları acil tedavi etmek için yanık kompresi hazırlayabilirsiniz. Bunun için 10 santigrat derecede yarım litre su ve 5 damla lavanta yağı gereklidir. Suyun içine yağı ekleyin, karıştırın ve yanık olan bölgelere nazik bir biçimde sürün. Bu şekilde karışım 15 dakika boyunca yanık olan bölgenin üzerinde beklemeli ve sonrasında temizleme işlemine geçilmelidir. Bu işlemi günde üç kere tekrar ederseniz yanıklarınız kısa süre içinde tedavi edilecek hale gelecektir.

Yanık Sonrası Tedavi

Yanık sonrasında da bakım ürünü hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünü için 2 damla nane yağı, 25 damla lavanta yağı ve 60 gram ayçiçeği yağı gerekmektedir. Bu ürünlerin tamamını bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında yanık olan bölgeye uygulayın. Bu işlemi günlük olarak tekrar edebilirsiniz. Bu ürün güneş yanıklarını da tedavi etmekte ve daha yumuşak bir hale getirmektedir. Yanıkları tedavi eden doğal bakım ürünleri bu şekilde kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git