Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası

eyeliner-hataları
10 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası

Uygulanması en zor makyaj malzemesinden biri olan eyeliner aynı zamanda da hepimiz için bir vazgeçilmez. Ama bazen kullanımının zorluğundan istediğimiz etkiyi yaratamayabiliyoruz. Bu konuyla ilgili sizlere yardımcı olabilmek için 5 eyeliner hatasını derledik.

Neler Doğru , Neler Yanlış?

Söz konusu eyeliner olunca bir tane yanlış bile tüm doğruları götürebilir. Hiç merak etmeyin, işte Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası 

1. Kirpiğin alt çizgisine fazla eyeliner uygulaması yapmak : Sevgili dostlar, yapılmaması gereken eyeliner hatasının başını çekiyor bu. Çünkü alt ve üst kirpik çizgisinde kalın bir uygulama yaparsanız, gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir. Göz kapağınızın üzerinde, istediğiniz gibi sürebilirsiniz fakat sıra göz altına gelince, uygulamayı mümkün olduğu kadar ince ve doğal tutmaya özen gösterin.2. Eyelinerdan önce maskara uygulaması : Maskaralar hacim veren özelliğe sahiptirler. Bu sebeple eyelinerdan  önce maskara uygulamak bu uygulamayı negatif oranda etkileyecektir.

3. Bütün eyeliner formüllerinin aynı sonucu vereceğini sanmak: Eğer ki , likit , jel ve kalem gibi eyelinerları aynı görünümü elde edebilmek için kullanıyorsanız, kusura bakmayın ama büyük bir hata yapıyorsunuz. Pratik bir uygulama için, kalemleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

4. Suya dayanıklı olmayan ürünler tercih etmek : Bu ürünün suya dayanıklı çıkarılmasının da tabi ki bir nedeni var, bu nedenle kirpik çizginizin içine eyeliner uygulaması yapıyorsanız suya dayanıklı olan ürünü tercih edin.

5. Siyahtan vazgeçememek : Sİyah eyeliner tabikide makyaj çantamızın olmazsa olmazı, ona birşey demiyoruz ama artık biraz daha geniş bakarak ve son trendleri takip ederek davranmakta fayda var diye düşünüyoruz. Geçiş sürecini sizin için daha kolay hale getirmek için önce , lacivert bir eyelinerla başlayabilirsiniz. Sonrasında ise kendinizi parlak yeşil bir eyeliner sürerken bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git