Yara İzleri Nasıl Azalır

Yara İzleri Nasıl Azalır
30 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Yara İzleri Nasıl Azalır

Yara izleri nasıl azalır, çoğu insanın aklındaki bu soruya cevaplar hazırladık.

Hayatımız boyunca çeşitli sebeplerden dolayı vücudumuzda yara izleri olur ve bu izlerin bazıları kalıcı izler olabilir. Bu yaralar bazen dış görünüşünüzü etkiler ve kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir. Bu yara izlerinizi kapatmak için pahalı kremler almanıza veya başka kozmetik ürünleri kullanmıza gerek yoktur. Evde doğal bir şekilde bu izleri yok edebilirsiniz.

Yara İzleri Nasıl Azalır

  • Limon tedavisi
  • Bal Tedavisi
  • Soğan Tedavisi
  • Salatalık kremi
  • Zeytin yağı tedavisi

Limon Tedavisi

Öncelikle yara izinin bulunduğu bölgeyi hijyen açısından iyi temizleyin. Sonra bir çay kaşığı limona dökün ve yara izinin olduğu bölgeyi güzel ve narin bir şekilde ovun. Bu işlemi yaptıktan sonra limonun suyunu cildinizde yaklaşık on dakika kadar kalmasını sağlayın. 1 ay boyunca günde 2 defa uygularsanız yara izinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bal ile Tedavi

Bu tedavi yönteminde kullancağınız bal saf ve gerçek olmalıdır. Yoksa istediğiniz sonucu alamazsınız. Bal doğal bir nemlendiricidir. Tedavide doku yenilenmesini hızlandırır. Yaraları iyileştirir. 2 çay kaşığı kabartma tozu ve 2 çay kaşığı balı karıştırın daha sonra 5 dakika boyunca cildinizde yaraya masaj yaparak bu karışımı uygulayın. Bu işlemi yaptıktan sonra sıcak bir havluyu yaranın üzerine koyun ve havlu sıcaklığını kaybettikten sonra güzelce o bölgeyi temzleyin.

Soğan ile TedaviBu tedavi yönteminde soğan özü kullanılmalıdır. Soğan özü iltihap önleyici bir özelliğe sahip ve yarı izini minumum seviyeye düşürücü kolejan özelliği taşır. Yaranın bulunduğu bölgeye soğan özünü sürün ve güzelce ovun. Eğer güzel bir sonuç almak istiyorsanız 1 ay boyunca günde 1 defa bu tedavi yöntemini kullanın. Hassa bir cilde sahipseniz bu tedavi yöntemi size olumsuz sonuçlar doğurabilir. Cildinizde kızarıklık veya yanma hissederseniz bu tedavi yöntemini hemen bırakın yoksa daha sağlıksız sonuçlar doğurabilir.

Salatalık Kremi

Çoğu kişinin bildiği gibi salatalık cilt güzelliği için kullanılan bir üründür. Cildi diri tutması ve cildi yumulatması amacıyla kullanılır. Salatalığın içerisinde bulunan asitik sayesinde cildi tahriş yapma olasılığı çok azdır. Soğan tedavisine göre salatalık tedavisi cildinize hiç bir zarar vermez ve her cilt için kullanılabilir. Öncelikle salatalıkları doğrayın ve 5 dakika boyunca blender da püre haline getirin. Bu püreyi bir kasede yumurta ile karıştırın. Yapmış olduğunuz kremi yara bölgesine uygulayıp 20 dakika bekleyin. Daha sonra güzelce temizleyin.

Zeytin Yağı ile Tedavi

Bu tedavi için gereken zeytin yağı saf ve doğal olmalıdır. E ve K vitamini bulunduran zeytin yağı cildinize antioksidan etkisi yapar ve yara izlerinin kapanmasını sağlar. Zeytin yağını pamuk üzerine dökerek yara bölgesini güzelve ovun veya direk yarak üzerine dökün. 5 dakika boyunca masaj yaparak bu yöntemin uygulayın.

Yara izleri nasıl azalır sorunuzada bu şekilde cevap verdik. Bu yöntemleri doğru uygularsanız faydalarını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git