Yaş Maya ile Yapılan Maske Tarifleri

Yaş Maya ile Yapılan Maske Tarifleri
22 Mart 2017 tarihinde eklendi

Yaş Maya ile Yapılan Maske Tarifleri

Yaş maya kullanarak çeşitli yöntemlerde cilt bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Yaş maya kullanımı  çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Yaş maya kullanımı ile yapılan cilt bakımları cildinizi rahatlatacak ve kirden arınmasına olanak tanıyacaktır. Yaş maya ile yapılan maske tarifleri sayesinde vücudunuza bol miktarda B vitamini depolayabilirsiniz. Yaş maya içinde B vitamini bol miktarda bulunur. Bunun yanı sıra yaş maya cildi dış etkenlere karşı korur ve kalkan görevi üstlenir. Yaş maya birçok özelliği içinde bulunduran bir madde olarak kullanılmaktadır. Yaş maya kullanımı ile cildinizde meydana gelebilecek sivilceleri de önleyebilirsiniz. Yaş mayanın faydalarından birisi de cilde enerji sağlamasıdır. Yaş maya ile cildiniz daha çok canlanacaktır. Yaş maya cildin sıkılaşmasında ve nemlenmesinde de etkilidir.

Maya Maskesi ile Gözeneklerinizi Açın

Maya maskesi kullanarak cildinizim gözeneklerini açabilirsiniz. Kullanım için 1 çay kaşığı maya

ve 1 yemek kaşığı yoğurt kullanımı gereklidir. İki malzemeyi temin ettikten sonra malzemeleri bir kabın içine alın ve karıştırın. Sonrasında karışımı yüzünüze sürün ve bir kat sürün. Bu biçimde 10 ya da 20 dakika boyunca maya maskesinin kurumasını bekleyin. Sonrasında önce ılık su ile durulama yapın sonrasında da soğuk su ile durulama yapın. Bu uygulamanın gerekli etkiyi göstermesi adına haftalık kullanım yapılması önerilmektedir. Maske arttığı takdirde maskeyi buzdolabında bekletebilir ve yeniden kullanım yapabilirsiniz.Kış Maskesi ile  Cildinizi Güzelleştirin

Kışın cilt soğuk hava nedeniyle kurur ve çabuk tahriş olacak hale gelir. Bunun için kış maskesi hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Yaş maya içinde B vitamini bulunduğu için hazırlanan maske cildinizi koruyacaktır. Bu kullanım için 1 yemek kaşığı yaş maya ve 1 çay bardağı ılık su gereklidir. Suyun içine mayayı katın ve mayanın çözülmesini bekleyin. Daha sonrasında karışımı tüm yüzünüze sürün ve 10 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kere tekrar etmeniz önemlidir. Özellikle havanın bozuk olduğu dönemlerde maskeyi düzenli kullanımınız etkili olacaktır. Maske kuruduktan sonra sıcak su ile durulama ve temizleme yapabilirsiniz.

Maya ve Salatalık Maskesi Kullanımı

Maya maskesinin içine salatalık katarak çok daha fazla etki etmesini sağlayabilirsiniz. Maskenin etki etmesi için 1 adet geniş dilimlenmiş salatalık, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı yaş maya, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 çay kaşığı bal kullanımı yapılmalıdır. Bir kabın içine tüm malzemeleri katın ve hepsini karıştırın. Daha sonrasında hazır hale gelen karışımı temizlenmiş olan cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ise 20 dakika bekleyin ve ılık su ile temizleme yapın. Yaş maya ile yapılan maske tarifleri haftada bir kere kullanmanız ideal bir seçim olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git