Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskeleri

Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskeleri
18 Mart 2017 tarihinde eklendi

Yaşlanma Karşıtı Yüz Maskeleri

Yaşımız ilerledikçe cildimiz yer çekimine daha fazla dayanamaz ve sıkılığını, gerginliğini kaybeder. Bu da cildimizin daha yaşlı durmasına ve hiçbirimizin sevmediği o kırışıklıkların meydana gelmesine sebep olur. Yaşımız ilerledikçe cildimizde yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşur. Kırışıklık oluşumunu önlemenin ilk yolu cildi korumak. Bu yaşlılık belirtilerini hafifletmek için kozmetik ürünlerinin yanı sıra evde bitkisel ürünlerden yapabileceğimiz yaşlanma karşıtı yüz maskeleri de kullanabiliriz. Evde kendi yaptığınız bu bitkisel malzemelerden elde ettiğiniz maskeleri düzenli bir şekilde kullanıp cildinizin ışıl ışıl ve daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu maskeler aynı zamanda cildimizin maruz kaldığı aşırı güneş ışınları, alkol, stres, sigara, yoğun kozmetik kullanımı, kirli hava gibi cildimizi yaşlandıran ve yıpratan dış etkenlerin olumsuz etkilerini en aza indirir. Bu maskelere antiaing yani yaşlanma karşıtı yüz maskeleri denir. Antiaing yani yaşlanma karşıtı yüz maskeleri sayesinde cildimizin daha genç ve daha dinç görünmesini sağlayabiliriz. Birazdan bahsedeceğimiz yaşlanma karşıtı yüz maskeleri en etkili cildi gençleştirme yöntemi olarak bilinirler.

Süt ve Kakao Maskesi

Bu karışım en etkili antiaing yüz maskeleri arasındadır. Şekersiz kakao tozu ve sütü iyice karıştırın. Elde edilen karışımı cildinize uygulayın. Bu karışımı cildinizde yaklaşık 5-10 dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Bu karışım cildinizi tazeler ve nemlendirir. Cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Ayran ve Yulaf Maskesi  • 1 bardak ayran
  • 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı badem yağı

Bir bardak ayran ve 4 yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırın. Bu karışımı biraz ısıtın ve daha sonra oda sıcaklığına gelmesi için bekletin. Karışımın içerisine zeytinyağı ve badem yağını ekleyin. Karışım ince bir hamur haline geldikten sonra cildinize uygulayın. Cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Yaşlanma Karşıtı Salatalık Maskesi

Salatalığın cilt bakımında önemi ve yeri oldukça büyük. İçindeki mineraller sayesinde cildi daha genç gösterir ve cildinin esneklik kaybetmesini engeller.

Malzemeler

  • ½ salatalık
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
  • Yarım tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 yemek kaşığı aloe vera jölesi

Yarım salatalığı küp küp doğrayın. Diğer malzemelerle birlikte blenderın haznesine koyun ve birkaç dakika malzemeleri karıştırın. Yüzünüzü ve boynunuzu yıkayıp kuruladıktan sonra karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika boyunca bu karışımı cildinizde tuttuktan yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir ya da iki kez uygulayın. Bu yüz maskesi salatalığın gerginleştirici özelliğinden dolayı hassas ciltler tarafından tercih edilmemelidir.

Patates ve Elma Maskesi

  • 1 adet patates
  • 1 adet elma

Patates ve elmayı rendeleyin ve karıştırarak hamur haline getirin. Elde ettiğiniz hamuru cildinize uygulayın ve 20 dakika ciltte beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu karışım ince çizgilerinizi azaltır ve yaşlılık lekelerinizi hafifletir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git