Yaşlanma ve Kırışıklıklara Karşı Maskeler

Yaşlanma ve Kırışıklıklara Karşı Maskeler
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yaşlanma ve Kırışıklıklara Karşı Maskeler

Cilt zamanla kuruyarak esnekliğini kaybeder. Bu nemin kaybedilmesi ile ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar medyada. Bu kırışıklıklar yaş kaç olursa olsun meydana gelerek cildin yaşlı gözükmesine neden olur. Bu görüntüyü azaltmak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılmaya başlanmaktadır.Bu kırışıklıkları azaltmak için çeşitli maskeler vardır. Bu maskeler kolay yapım olmasının yanı sıra doğal içeriklidir. Yaşlanma ve Kırışıklıklara Karşı Maskeler,

Kırışık Karşıtı Yağ Maskeleri

Argan yapının ölü deriyi ciltten arındırmak için etkisi büyüktür. Ayrıca kırışıklık oluşumunu da engelleyerek var olan kırışıklıkları yok eder. Argan yağında bulunan E ve A vitaminleri sayesinde cilt beslenir. Böylelikle cilt nem dengesini koruyarak esneklik sağlar. Argan yağını temiz cilde masaj yaparak uygulayınız. Birkaç damla pamuğa dökerek uygulayabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce uygulamak cildinizi uyuduğunuz süre boyunca beslemiş olacaktır.

Bunun yanı sıra zeytinyağının da cilde oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Cildin esnekliğini sağlarken cildin de kırışmasını engeller. İçerisinde bulunan faydalı mineraller ile cildi korur ve sağlıklı bir görünüm sağlar. Böylelikle cildin daha pürüzsüz gözükmesine ve daha genç kalmasına yardımcı olur. Duştan önce ılık zeytinyağı ile masaj yapmak cildin kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki hücrelerinde yenilenmesini sağlar.Hindistan cevizi yağı

Oluşan sarkmalara ve kırışıklıklara karşı hindistan cevizi yağı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra ciltteki lekelerinde azalmasını sağlar. Cildin elastin ve kolajen üretmesinde etkilidir. İçerisinde bulunan antioksidan özelliği ile cildi serbest bırakarak esnemesini sağlar. Ciltte bulunan yara vb. hasarlı olan hücreleri yeniler. Ayrıca siyah nokta ve sivilceler içinde kullanılması önerilir. Ciltteki kuruluğu alarak gerekli nemi sağlar. Egzama problemi yaşayanların tedavi amaçlı kullanılması önerilir. Güneş tarafından oluşan yanık ve lekelere iyi gelir. Yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Her gün düzenli olarak kullanılan bu yağ, masaj yapılarak uygulanması dâhilinde etkili bir sonuç elde edilir. Peeling etkisi için hindistan cevizi yağına şeker katılıp masaj yapılarak uygulanır. Her gün düzenli olarak kullanıldığında fark gözle görülür.

Badem Yağı Etkisi

Badem yağının içerisinde bulunan E vitaminiile kırışıkları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca kan dolaşımını da hızlandırır. Badem yağını duş sonrası gözeneklerin açıldığı zaman kullanmak cildin daha iyi beslenmesini sağlar. Gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. Gözaltı morlukları olan kişilerin düzenli kullanılması önerilir. Badem yağının birçok kullanım alternatifleri de bulunmaktadır. Örneğin ılık sütün içine biraz badem yağı eklenip iyice karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır. Daha sonra ciltte bir süre bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Bu ciltteki kuruluğu alarak nem oranının artmasını sağlar.

Jojoba Yağı

Bu çok fazla bilinmeyen yağın cilt üzerinde sağladığı faydalar oldukça fazladır. İçerisinde bulunan C ve E vitaminleri ile cilt kendi kendini yeniler. Ayrıca oluşan yaşlılık lekelerini ve yüzdeki çizgileri de azaltmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git