Yaşlanmaya Dur Diyen Doğal Yağlar

Yaşlanmaya Dur Diyen Doğal Yağlar
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar

Yaşlanmaya dur demeyi ve karşısında durabilmeyi kim istemez? Kadınların da erkeklerin de hayatı boyunca, yıllar ilerledikçe en korktuğu ve tereddüt ettiği bir konudur yaşlanmak. Elbette ileri ki yaşlarımızda fit ve bakımlı bir yetişkin olmak bize inanılmaz büyük avantajlar sağlar. Ancak bunun yanı sıra bir takım özel yağ kürleri ve bitkisel çözümler ile de yolumuzu kolay hale getirmemiz gerekir. kozmetik firmalar yaşlanma karşıtı ürünler çok sayıda geliştirdi. Bu ürünlerin hepsini tek tek denemek ve cildimize uygun olanını bulmak zordur.

Aynı zamanda ekonomik olarak da yüksek maliyetlidir. Dolayısı ile doğada her daim bizim için hazır olan çözüm ve fırsatlardan yararlanabiliriz. Evde kendi hazırlayacak olduğumuz basit formüllü karışımlar ile yaşlanma belirtilerine dur diyebiliriz. Şimdi yaşlanma karşıtı olan ve hepimizin kolaylıkla elde edebileceği yağlara şöyle bir bakalım.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı doğal bir güneş koruyucu olduğundan güneş kremi yerine kullanılabilir. Böylece güneşin yaşlanmayı hızlandıran etkilerinden, bıraktığı hasardan bu yağ ile korunabilirsiniz. İçerdiği doğal antioksidan ve E vitamini ile vücuttaki çatlak ve selülit görünümünün de azalmasına etki eden bu yağ cildiniz için gerçek bir mucize gibidir. Vücudunuzun yaşlanma belirtilerine en doğal şekilde cevap verebilecek Hindistan cevizi yağının çok az bir miktarı bile büyük etki yaratır. Bu yağı hem kozmetik marketlerde hem de yiyeceklerde dahi kullanıldığı için marketlerin gıda bölümünde, aktarlarda da bulabilirsiniz. Hoş kokusu sayesinde sizi rahatsız etmeyecek ve aromalı bir yağ çeşidi de olmaktadır.Tatlı Badem Yağı

Bol miktarda içerdiği E ve K vitaminleri ve kolojen ile cildin elastik yapısının korunmasına yardımcı olan tatlı badem yağı saçınızdan kaşınıza kadar vücudunuzun çoğu bölgesinde kullanabileceğiniz bir yağdır. Bu yağ da güneşin UV ışınlarına karşı koruyucu etki içerdiğinden özellikle güneşte uzun zaman geçiren kişiler için oldukça faydalıdır. Güneşe çıkmadan önce bu yağı vücudunuza sürerek güneş ışınlarından dolayı oluşan kızarıklık, kırışıklık gibi unsurları ortadan kaldırmış olursunuz. kokusu olmadığı için aromatik kokulardan hoşlanmayan kişilerin özellikle sevdiği bir yağdır.

Argan Yağı

Son zamanlarda özellikle saç bakımında kullanılan argan yağı, hafif dokusu ile sık tercih ediliyor. Yakın zamanda saça olduğu kadar cildin yapısına da iyileştirici etkisi olduğu kanıtlanan argan yağı tıpkı badem yağı gibi cilt yapısının elastik dokusunun korunmasına katkı sağlar. Bu yağı bir sprey şişesinde badem yağı ile karıştırarak bir gençlik serumu hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı haftada bir kez düzenli uygulayarak farkı görürsünüz. Bu tür bitkisel yağ karışımlarını yüzünüze uygulayacak olduğunuz zaman uykudan bir süre önce yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü fazla yağ uyku sırasında akıp yastığınıza bulaşabilir. Pamuk ile isterseniz cildinizin emmediği kadarını temizleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git