Yaz Makyajı Nasıl Yapılır ?

yaz-makyajı-nasıl-yapılır
21 Nisan 2015 tarihinde eklendi

YAZ MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Yaz gelince sıcaktan kendimizi unuturuz. Hele de sıcak bir memleketteysek ve nemli bir havaya maruz kalıyorsak yaz biraz zorlu geçer. Bu sıcak havada bol bol terlerken güzelliğimizden de bir şey kaybetmek istemeyiz. Kadınların çekici görünmesine en büyük yardımcısı ise makyajdır. Makyaj yapmak bir sanattır.

Doğru yapıldığında bizi çok kusursuz bir görünüme kavuşturur. Yanlış bir makyaj ise bizi daha çok dibe çeker. Yaz aylarında makyaj yapmak daha çok özen ister.

Peki yaz makyajı nasıl yapılır?

  • Yaz makyajı yaparken en çok dikkat etmemiz gereken nokta kullanılacak kozmetik ürünlerdir. Kozmetik ürünleri seçerken ekstra özen göstermemiz gerekir. Güneşe daha fazla maruz kalınacağı için makyaj ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Artık nerdeyse her markette kozmetik ürünler satılıyor. Alacağımız kozmetik ürünlerin sağlığımızı tehdit etmemesi gerekir.
  • Kozmetik ürünlerin antialerjik olması gerekir. Kozmetik ürün alırken alerjik test yapılmasını isteyin. Üründen biraz alıp iç bileklerinize sürün. Bir süre bekleyin. Eğer o bölgede kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtiler varsa o kozmetik ürün size uygun değildir. Bu ürünü almayın.
  • Ayrıca yaz döneminde çok fazla terlediğimiz için makyajımız akabiliyor. Bu yüzden suya dayanıklı makyaj malzemeleri kullanmak gerekir. Şimdi makyaj yapma zamanı.


Yaz makyajı yaparken doğal bir görünüme sahip olmak ilk amacımız olmalı. Hava zaten sıcak olduğu için koyu renk farlar ve rujlar kullanmaktan kaçınmalıyız. Gözlerimizi açık yeşil, açık mavi, kiremit renkleri, açık kahverengi, lila gibi renklerle güzelleştirebiliriz.

  • Fondöten kullanımı çok mecbur bir durum yoksa yapılmayabilir.
  • Ruj seçiminde de doğal ve açık renkler tercih edilmelidir.
  • Allık kullanımıyla makyaj tamamlanır.

İlgili Konular
– Havalar Isınırken Cilt Bakımı
– Yaz Aylarında Cilt Bakımı
– Yaza Özel Cilt Bakım Maskeleri
– Cildinize Doğal Öneriler
– Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git