Yaz Makyajında Renkler Nasıl Kullanılır

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır
17 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Yaz Makyajında Renkler Nasıl Kullanılır

Yazın gelmesi ile beraber makyaj trendlerinde de günden güne değişmeler ve modaya uyum sağlama kaygıları ön plana çıktı. Tabi biz bayanlar olaraktan makyajı yaz, kış, ilkbahar, sonbahar, akşam yemeği, günlük gibi kategorilere ayırırız. Neredeyse her kadın günlük olarak az da olsa makyaj yapar. Makyaj konusunda her kadının bir vazgeçilmez makyaj malzemesi vardır. Hatta bu vazgeçilmez malzemelerini hiç makyaj yapmasalar bile kullanırlar. Yazın da bu sevdiğiniz makyaj malzemesini sıcakta olsa, terleyecekte olsanız hatta makyajınız bozulacak bile olsa kullanırsınız. Yaz makyajı nasıl yapılır?

Yaz Makyajında Kullanabileceğiniz Malzemeler Ve Renkleri

  • Yazın fondöten kullanımı biraz zorlu bir seçimdir. Yazın sıcaklığı ile birleşince yüzünüzün hava alamaması ve terlemesi de resmen bir çile haline gelir. Fakat fondöten yerine teninize uygun pudra kullanmanız terleyince olan yapışkanlık hissini azaltacaktır.
  • Eğer çok terleyen biri iseniz su bazlı rimel kullanmanız rimelin çabuk kurumasını ve yapışmamasını sağlayacaktır. Çabuk kurumayan bir rimel kullanmanız ise kirpiklerinizi birbirine yapıştırmasının haricinde terledikçe daha çok yapışacak ve akacaktır.
  • Yaz makyajında ruj kullanımı parlatıcı olarak seçilmesi yüzünüzü daha canlı gösterecektir. Eğer ruj sürmek istiyor iseniz ruj seçiminde mat ve kuru olan rujlar daha ferah hissetmenizi sağlar.
  • Far kullanımınızı giyeceğiniz renge göre ayarlamalısınız. Mesela beyaz ve siyah ağırlıklı giyinmiş iseniz farınızı da buğulu bir siyah farla tamamlamalısınız. Fakat üzerinize sarı gibi canlı bir renk giydiyseniz farınızın nude tonlarında olup sadelik katması kıyafetinizi olumlu etkileyecektir. Yaz makyajı nasıl yapılır sorunuza aşağı da yanıt bulacaksınız.


Yaz Makyajının Yapımı

  • Makyaj da ilk adım olarak yüzünüze ferahlık verecek bir nemlendirici sürünüz. Nemlendiricinin üzerine baz uygulamayınız. Yaz makyajı nasıl yapılır? Yaz makyajınızın bazını nemlendiricinin üzerine uyguladığınız zaman yüzünüz terlediğinde sizi rahatsız edecektir.
  • Nemlendiricinizin üzerine pudrayı uygulayınız. Eğer fondöten de uygulamak isterseniz nemlendiriciden sonra fondöteninizi sonra da pudranızı uygulayınız.
  • Eğer yüzünüze kontür işlemi uygulamak isterseniz BB kremler yüzünüzü rahatsız etmeyeceği için koyu ve açık tonu ile kontür işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Göz altına ters üçgen olarak aydınlatıcı sürünüz, yanaklarınızda olan tüy bitiminden başlayarak dudak üstüne kadar olan elmacık kemiğinizin altını koyu bir kontür çekiniz. Ardından bu kontürleri makyaj süngeri ya da fırça ile yüzünüze dağıtmadan yayınız.
  • Kaşınız için kalem ya da kaş farı kullanacak iseniz yüz şeklinize uygun bir şekilde kaşınızın makyajını yapınız ve kaşınızın daha hoş durması için alt çizgisine beyaz bir aydınlatıcı çekip kaşınıza bulaştırmamaya özen göstererek yayınız.
  • Göz makyajınız içinse farınızı dağıtmadan sadece göz kapağınızın üzerine sürmeniz kaşınıza biraz uzak tutmanız daha doğal görünümlere imza atacaktır. Eyeliner çekecek iseniz, kuyruklu bir eyeliner yerine gözünüzü büyük gösteren ve kirpik diplerinizi dolduran bir eyeliner çekmeniz yüzünüzün daha doğal ve yaza daha yatkın durmasını sağlar.
  • Dudaklarınız içinse seçtiğiniz parlatıcıyı dudaklarınızı taşırmadan sürmelisiniz. Seçtiğiniz bir ruj var ise ilk olarak dudak kalemi uygulayarak rujunuzu sürünüz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git