Yazın Neden Çil Çıkar

Yazın Neden Çil Çıkar
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Yazın Neden Çil Çıkar

İnsanların cilt derisinin belirli bir rengi vardır. Bu cilt renkleri ve tipleri genlerden gelmektedir. Yüzünde çil olan insanlarda melaninin fazla olması nedeniyle daha çok çıkmaktadır. İnsanlarda bulunan bu melanin farklılıkları kişilerin cilt derilerinin başka renklere sahip olmasında en büyük etkiyi sağlar. Çiller genellikle açık tenli insanlarda ve kızıl ile sarışın saçlı kişilerde daha yaygın olarak görülmektedir. Bazı insanların çok hoşuna gittiği bu çiller bazı insanlar içinde oldukça rahatsız edici bir özellik haline gelir. Çillerinden rahatsızlık duyan insanların en büyük dertleri ise yazın gelmesiyle birlikte artan çiller. Yazın neden çil çıkar diye sorulan sorularda verilebilecek en doğru cevap genetik olarak gelen bu çillerin sıcak havalarda ve güneşin etkisiyle daha çok etkilenmesi böylelikle artış göstermesidir. Çillerin geçmesi için çeşitli tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz. Hatta doğru yapılan maskeler ve düzenli kullanım sayesinde çillerinizi azaltmanın yanında tamamen bile yok edebilirsiniz.

Çil Tedavisi Nasıl Yapılır

Yazın neden çiller çıkar ve tedavisi nasıl yapılır en büyük merak konularından biridir. Yapılması önerile çil tedavilerinin ne sıklıklar ile yapılacağı da merak edilenler arasındadır. Çil tedavisinin yapılmasında ki amaç çilleri yok etmek ile birlikte cilt rengini de açmaktır. Fakat yapılacak çil tedavilerinin tamamlanmaması dâhilinde tekrar güneşe maruz kalınması çillerin tekrar ciltte görülmesini sağlar. Günümüzde bilinen pek çok çil tedavileri mevcuttur. Her çil tedavisini faydaları ve kullanım amaçları bakımından farklılıklar gösterir. Cildi açık renkte olan insanlar da bu tedavi yöntemleri daha başarılı şekilde sonuçlanır. Fakat cilt rengi daha koyu olan kişilerin önceden deneme atışları yapılması tavsiye edilmektedir.Çillerin geçmesi için bilinen yöntemlerden ilki çil geçirmesi için kullanılan kremlerdir. Bu kremler ciltteki oluşan lekelerin renklerini açarak kullanılabilir. Fakat geçici bir yöntem olması ile birlikte diğer tedavi yöntemlerine göre daha yetersiz kalır. Başka bir tedavi yöntemi olan kimyasal peeling kullanımıdır. Bu peelinglerde orta ile derin özellikleri bulunması ve böyle kullanılması önerilmektedir. En etkili ve daha başarı oranı yüksek çil tedavilerinden biride lazer ile yapılan tedavi yöntemidir. Lazer ile yapılan çil tedavilerinde daha etkili sonuçlar görülerek, bir daha çıkma olasılığını da yok etmiş bulunmaktadır. Her lazerin kendisine ait bulunan dalga boyutları vardır ve bu dalga boyları farklılıklar göstermektedir. Lazer ile tedavi yöntemi seçen kişiler birkaç kez bu tedaviyi uygulamak zorundadırlar. Birkaç seans sonrasında kalıcı bir etkisi görülecektir. Lazer sonrasında görülebilecek olan kızarıklıklar tamamen normal olmakla beraber geçicidir. Uygulama yöntemi tek tek her çil üzerinde yapılır.

Lazer Tedavisi Sonrası

Yazın neden çil çıkar bunu anladıktan son uygulanan yöntemlerinden en etkili olanı lazer tedavi sonrasında birkaç gün kızarıklık oluşmasıyla birlikte tamamen geçicidir. Kızarıklıklar bir kabuk halini alarak 5 ile 7 gün arasında dökülerek çil tedavisi sonlanmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git