Yazın Cildi Güneşten Koruma Yöntemleri

Yazın Cildi Güneşten Koruma Yöntemleri
30 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Yazın Cildi Güneşten Koruma Yöntemleri

Hayal ettiğiniz bikiniye girebilmek için aylarca diyet yaptınız, saatlerce spor salonlarında ter döktünüz ve istediğiniz sonuca ulaştınız. Artık gönül rahatlığıyla plajlarda arz­ı endam edebileceksiniz. Bronzlaştıkça daha dikkat çekici hale gelecek, güzelliğinize güzellik katacaksınız. İddia ediyorum yaşınız kaç olursa olsun, plajın yıldızı siz olacaksınız. Bütün bunlar bir yana, bu süreçteki en önemi unsur yıldız olmaya çalışırken sağlığınızı kaybetmemeniz. Sizi korkutmak istemem ama güneş ışınlarından doğru faydalanmadığınız takdirde cilt lekelerinden cilt kanserine kadar onlarca tehlikeyle karşı karşıya gelirsiniz. Peki cildimiz altın gibi ışıldasın diye uğraşırken, sağlığımızı kaybetmemek için neler yapmamız gerekir hiç araştırdınız mı? Eğer araştırmadıysanız bu yazı tam size göre, işte adım adım yazın cildi güneşten koruma yöntemleri.

Cildinize Uygun Faktörde Güneş Kremi Kullanmak

Alerjik bir bünyeye sahipseniz ve buna ek olarak hassas bir cildiniz varsa koruma faktörü 50 ile 100 arası olan ürünleri seçmelisiniz. Durumu biraz daha değiştirebiliriz. Hem alerjiksiniz, hem hassas bir cildiniz var hem de beyaz tenlisiniz; o zaman koruma faktörü 70 den başlayan ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer normal bir cilt tipine sahibim, alerjik bir bünyem yok beyaz tenli de değilim diyorsanız 20 koruma faktörlü bir güneş kremi sizin için yeteri korumayı sağlayacaktır. Kısacası cilt     hassasiyeti arttıkça ürünün koruma faktörü büyüyecek, azaldıkça da küçülecektir.

Güneşin Dik Açıyla Geldiği Saatlerde, Güneş Işığına Maruz KalmamakBir diğer yöntem de 12.00 ve 17.00 arası güneş ışığına maruz kalmamak. Ama 5 saat otel odasında oturmak için tatile gelmedim dediğinizi duyar gibiyiz. Olumlu tarafından bakmakta yarar var, sabah saatlerinde deniz keyfi yapıp,  bu 5 saatlik zaman diliminde de yorgunluğunu üzerinizden atmak fena olmaz, hatta yerinizde olsam 2 saatini uykuya ayırırdım; böylece hem uykunuzu almış olursunuz hem de gece gezmeleriniz için enerji depolamış olursunuz. Alın size alternatif yöntem. Bence yazın cildi güneşten koruma​        yöntemleri ​nedir sorusuna verilebilecek en hesaplı ve en kolay yöntem budur diyorum ve diğer koruma yöntemlerine geçiyorum.

Şapka Ve Şemsiye Kullanmak 

Çocukluk yıllarımızın vazgeçilmezi, bir anne klasiği olan şapkalar, ciddi derecede koruma sağlıyor. Öncelikle yüzünüz hep gölgede kaldığı için, cildimizin kolajen yapısı olabildiğince korunuyor. Bu durum şemsiye için de geçerli. Yani ne kadar çok gölge o kadar geç yaşlılık, malum kolajen yapınız ne kadar iyiyse o kadar genç görünürsünüz.

Cildi Bol Bol Nemlendirmek 

Siz de fark etmişsinizdir güneşe çıktıkça sivilceleriniz küçülür ve zamanla yok olur, siyah noktalarınız azalır. Cildinizin gitgide güzelleştiğine şahit olursunuz, ama gerçek şu ki güneş cildinizi kurutur. ​Yazın cildi koruma yöntemleri​nin en göz ardı edilen unsuru; cildi nemlendirmeyi alışkanlık haline getirememe durumudur. Unutmayın, cildinizi nemlendirmezseniz bu kuruluk ilerleyen yıllarda size kırışık olarak geri dönecektir. Özellikle duştan çıktıktan sonra nemli cildinize süreceğiniz bebe yağı 3 ya da 4 saat boyunca cildinizin nemli kalmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git