Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?

yazın makyaj nasıl yapılır
29 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Yaz Aylarında Makyaj Yapma 

Her bayanın güzelliğini ön plana çıkartmak için kullanmakta olduğu makyaj stilleri mevsim değişimlerine göre maalesef farklılaştırılmamaktadır. Bu neden ile bayanların aslında daha güzel görünmek ya da güzelliklerini ön plana çıkartmak için kullanmış oldukları makyaj stillerinin aslında güzelliklerine ciddi zararlar vermesinin yanında sandıklarından kötü bir görünüme ulaşmalarına neden olmaktadır.

Mevsime Göre Makyaj Seçiminin Önemi

Bayanların makyaj yapılarını mevsime göre değiştirmemiş olmaları da aslında almış oldukları zararın bir başka göstergesidir. Mevsime göre farklı makyaj yöntemlerinin önerilmesinin nedeni ise mevsimler arasında meydana gelen ışık değişimleridir. Uzmanlar bu ışık değişimleri için farklı stillerin uygulanmasının cilt sağlığına sıradan bir makyajdan daha az zarar verdiğini söylemektedir. Özellikle yaz mevsimine gelindiği zaman bedenin daha fazla efor sarf etmesi nedeni ile kişilerin daha farklı bir stilde makyaj yapması önerilmektedir. Peki,  yazın makyaj nasıl yapılır?

Yazın makyaj nasıl yapılır? Konusunda tabii ki uzmanların belli önerileri bulunmaktadır. Bu önerileri ise şu şekilde sıralamak doğru olacaktır.  • Ağır Makyajdan Kaçının. Yaz aylarında yapacak olduğunuz ağır makyajların diğer aylara oran ile cildinizin nefes almasını daha fazla önlediğini bilmelisiniz. Bu neden ile çok ağır makyajlardan kesinlikle yaz aylarında uzak durmalısınız.
  • Nemlendirici gibi hafif ürünler kullanın. Yaz aylarında daha hafif  ürünlerle yapılan makyajların cildinizi beslediği bilinmektedir. Mesela güneş etkisi ile yüzünüzün kötü bir görünüme sahip olmaması için cildinizi mutlaka nemlendirici yardımı ile günde en az bir defa nemlendirmelisiniz.
  • Pudra kullanabilirsiniz. Uzmanlar bayanların yaz aylarında sadece nemlendirici ile gezmeyeceğini çok iyi bildikleri için yaz aylarında nemlendirilmiş cilde pudra uygulanmasının daha iyi olacağını söylemektedir. Çünkü pudranın gözenekleri kapatmadığı çok iyi bilinmektedir.
  • Göz altı kapatıcısı kullanabilirsiniz. Gözünüzün yaz aylarında daha güzel görünmesi için gözaltı kapatıcı kullanabilirsiniz. Bu sayede göz bölgenizin daha iyi bir görüme kavuşması sağlanır.Bunun yanında siyah göz kaleminiz ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz.
  • Maskara kullanabilirsiniz. Göz kaleminin ardından maskara kullanarak bakışlarınızı daha kuvvetli bir hale getirme imkânına sahipsiniz. Ancak maskara seçiminizin de yaza uygun olması gerekmektedir. Dolgun gösteren, suya dayanıklı, kirpikleri güçlü ve volümlü gösteren maskaralar gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Gözlerinizde far gibi bir yoğunlaştırıcı kullanmayacağınız için maskaranızı istediğiniz yoğunlukta kullanabilirsiniz.
  • Dudaklarınız için parlatıcı kullanabilrisiniz. Dudaklarınız için ise yaz aylarında mutlaka bir adet parlatıcı çantanızın vazgeçilmezi olmalıdır. Parlatıcının dudakları dolgun gösterdiği bilinmektedir. Parlatıcı sayesinde dudaklarınıza son dokunuşunuzu yaparak dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz.

Yaz ayları boyunca sade makyaj stili sayesinde kış aylarındaki o yoğun makyajın vermiş olduğu zarardan kurtulmuş olursunuz. Bu makyaj önerisi ile yaz boyunca cildinizi dinlendirmeniz bozulmaların en aza inmesine yardımcı olmaktadır.

İlgili Konular
Yaz Aylarında Cilt Bakımı
– Esmer Tene Makyajın Püf Noktaları
– Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları
– Makyaj Temizleme Yöntemleri
– Spor için Makyaj Önerileri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git