Yazın Yaşanan Saç Problemleri

Yazın Yaşanan Saç Problemleri
23 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Güneşe maruz kalan saçlarda pek çok problemler görülmektedir. Bu yazın yaşanan saç problemleri saçın kurumasına ve sağlıksız gözükmesine neden olmaktadır. Saçın kuru olması ve güneşten etkilenmesi saçtaki nemi götürerek saçın beslenmesini engeller. Oluşan bu kuruluğun geçmesi için saçın her gün mutlaka nemlendirilmesi gerekmektedir. Düzenli bir şekilde saça bakım yapılarak nemlendirilmesi saçta oluşacak kuruluğu engellemektedir.

Saç Maskeleri İle Saçta Oluşan Problemler İle Mücadele

Yazın yaşanan saç problemlerinin önüne geçmek ve engellemek için çeşitli saç maskelerinin uygulaması gerekmektedir. Bu maskeler saçın kaybettiği nemi tekrar kazandırarak saçı beslemeye yardımcı olur. Yapılan bu maskeler ile saç eski tazeliğine kavuşacaktır. Özellikle duştan sonra ya da saçınızı yıkadıktan sonra ya da önce yapacağınız bakımlar ile maske uygulayabilirsiniz. Güneş ile birlikte saçın renginin değişmesi de yaşanan problemler arasındadır. Özellikle saçın boyalı olması saçta değişik bir renk oluşmasına neden olur. Bu renk değişimi güneşin saçın rengini açması sonucu gerçekleşir.

Saçlarınızı Koruma Altına Alın

Saçın koruması için pek çok maske ve ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin dışında evde doğal yöntemler ile hazırlayacağınız maskeleri kolaylıkla saçınıza uygulayarak bakım yapabilirsiniz. Yazın yaşanan saç problemleri arasında olan bir diğer sorun ise tatil için gidilen yerlerde girilen havuz içerisinde bulunan klor. Bu klor hem saça hem de saç derisine oldukça zarar vermektedir. Bundan korunmak için kuru ve temiz saçınıza bandana takarak saçınızı su ve içerisinde bulunan klordan korumuş olursunuz.Klora maruz kalan saçlar için özel olarak üretilen şampuanları kullanmanız saçın zarar görmesini önleyerek saçta koruma sağlayacaktır. Havuzdan çıktıktan sonra saçın yıkanması ile birlikte kullanılan şampuan da oldukça önemli adımlardan biridir.

Saçın Rengini Koruma

Güneşe maruz kalan saçların renklerinde değişimler söz konusudur. Güneşin saçın rengini açması aslında saçı bir bakıma kurutması anlamına gelmektedir. Saçın güneşten zarar görmesini önlemek için yaz aylarında toplaması daha faza güneşten zarar görmesini engellemiş olacaktır. Yazın özellikle tatillerde uzun süreli denizde kalmak ve kuma temas etmesi saçı yorarak zarar vermektedir. Saça düzgün bakım yapılmadığı takdirde oldukça büyük zarar alan saçta dökülmeler görülür. Denize girmeden önce saç bakım kremlerinin kullanılması deniz tuzuna karşı saçı koruyacaktır. Aynı zamanda saçı nemlendirerek beslenmesine de yardımcı olacaktır.

Güneşin altında uzun süre kalmak saç derisini yakmaktadır. Bu yanma ile saç derisinde kaşınma ve dökülmeler görülebilir. Bu yüzden güneşten korunmak için şapka takılması ve saçın toplu bir şekilde tutulması saçı koruyacak ve zarar görmesini engelleyecektir. Her saç yapısına göre uygun saç serumlarının kullanılması da bu problemleri önlemektedir. Kuru saçlar için özel olarak üretilen bu serumlarda bulunan nem ve yağ oranı saçı besleyerek güçlenmesini sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git