Yazlık Saç Stilleri

Yazlık Saç Stilleri

Saçaların bir insandaki en dikkat çekici parçalardan biri olduğunu kimse reddedemez. Kadın, erkek, çocuk her yaştan ve cinsiyetten insan saçlarına farklı şekiller vermekten hoşlanır. Girilen ortama, giyilen kıyafete, hava durumuna bağlı olarak çeşit çeşit şekle sokulabilen saçlar herkes için vazgeçilmezdir. Ancak havalar aşırı ısındığında artık saçın görünüşünden ziyade rahat etmek özellikle uzun saçlı kadınlar için öncelik haline gelir. Bazı yazlık saç stilleri uygulanarak hem rahat olmak hem de iyi görünmek mümkün.

Cesur, Kısa, Havalı Saçlar

Kısa saçlar yaz mevsimi için şüphesiz ki en uygun saçlar. Başta cesaret edilemese de birçok kadın saçını kestirdikten sonra kısa saçı vazgeçilmez olarak değerlendiriyor. Eğer biraz değişikliğe ihtiyacınız varsa ve cesaretinizi topladıysanız saçınızı kestirmenin tam zamanı!

Üstelik kısa saçlara sahip olmaya karar verirseniz seçebileceğiniz birçok model var. İşte kuaförünüzden isteyebileceğiniz bazı modeller:

  • Küt saç kesimi: Kâküllü ya da kâkülsüz olarak kullanabileceğiniz bu saç stili rahat olduğu kadar asil de görünür. Uzun saçlara kıyasla şekil alması çok daha kolay. Fön çekerken ya da maşa yaparken kazanacağınız zamanı düşünün! Üstelik taç ve bandana tarzı aksesuarlarla havalı gözükmeniz kaçınılmaz.

kut sac kesimi kut sac kesimi-2

 

 

 

 

 

  • Pixie saç kesimi: Bu yaz karşımıza tekrar çıkan pixie saç kesimi erkeksi gibi görünse de birçok kadına fazlasıyla yakışmakta. Saçların kulağın üzerine gelinceye kadar kısa kesildiği bu saç modeli tüm yüz hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Kullanımı en rahat olan pixie saç modelinin tek negatif yanıysa şekil vermenin zor olması.

pixie sac modelleri-8 pixie sac modelleri-9

 

 

 

 

 

Uzun Saçtan Vazgeçemeyenlere

Cesaret bir yana ben uzun saçlarımdan vazgeçemiyorum ve kendime daha çok yakıştırıyorum diyenler için tabi ki birçok seçenek mevcut. İşte hem rahat hem de şık olmanızı sağlayacak son moda saç modellerinden bazıları:  • Yarım topuz: Son zamanlarda televizyon ekranlarında oldukça sık gördüğümüz bir saç modeli yarım topuz. Gün geçtikçe yaygınlaşan bu model hem saçlarınızın önüne gelmesini engelleyerek gün içerisinde rahat etmenizi sağlıyor hem de dağınık bıraktığınız kısmın sağlıklı görünüşüyle ilgileri üzerinize çekmenize yardımcı oluyor.

yarim topuz sac modeli yarim topuz sac modeli-2

 

 

 

 

 

  • Dağınık örgüler: Örgüler her zaman olduğu gibi bu senenin de vazgeçilmezi. Arkadan salaş ve tek bir örgü yaparak yazlık ve rahat görünüşünüzü tamamlayabileceğiniz gibi iki örgüyle vintage ve şık bir görünüm de elde edebilirsiniz.

daginik orgu sac modelleri daginik orgu sac modelleri-2

 

 

 

 

 

  • Düşük yapılan atkuyruğu ve topuzlar: Özellikle düz saçlara uygulanan düşük atkuyrukları bu sene çok gözde. Hem gündelik olarak hem de özel davetlerde yapabileceğiniz bu iki model şık ve temiz bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

dusuk at kuyrugu sac modelleri dusuk at kuyrugu sac modelleri-2

 

 

 

 

 

  • Bandanalar: Bandanalar kısa saçla kullanılabileceği gibi uzun saçla da kullanılabilir. Saçınızı ister topuz yapın ister dağınık bırakın, renkli bir bandanayla yaza uygun ve şık bir hale getirmeniz çok kolay. Yaz mevsimi hem daha güzel bir görünüm hem de daha rahat modellere olanak sağlayacak bandanalar almak için en uygun mevsim!

bandanali sac modelleri bandanali sac modelleri-2

13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.509 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git