Yeni Allık Çeşitlerini Denediniz mi?

Yeni Allık Çeşitlerini Denediniz m
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Yeni Allık Çeşitlerini Denediniz mi?

Makyaj pek çok kadının vazgeçilmez bir tutkusudur. Göz makyajı, dudak makyajı ve tene uygulanan makyaj bir bütündür ve birindeki eksiklik diğeri ile tamamlanabilir durumda olabilir. Kimileri ruj, kimileri maskara, kimileri de allık seçimi konusunda hassas davranır. Yeni çıkan allıklar makyaj tutkunlarına oldukça güzel seçenekler sunuyor. Eskiden toz şeklinde kullanılan allıklara ek olarak son zamanlarda krem allıklar da kadınlar tarafından beğenilerek kullanılıyor. Hem günlük makyajda hem de gece makyajı için küçük çantaları kullanmak zorunda kaldığımızda krem mini allıklar da oldukça işlevsel ürünler. Farklı markaların birbirleri ile yarışarak çıkardıkları başlıca kozmetik ürünlerinden bir de allıklar. Çünkü bir makyajın olmazsa olmazıdır. Sözgelimi; fondöten kullanmadan ya da makyaj bazı sürmeden de makyajınızı tamamlamanız mümkün. Bu şekilde de gayet göz alıcı görünebilirsiniz. Ama tıpkı bir rimel ya da ruj gibi allık da, makyajınızın kesinlikle vazgeçilmez bir parçasıdır.

Kolayınıza Hangi Tür Allık Geliyor?

Hepimizin kozmetik ürün tercihleri birbirinden farklı olabilir. Bazılarımız mat rujdan başkasını tercih etmez iken, bazılarımız da parlak ve yağlı olanlarını daha çok sever. Kimimiz günlük olduğunda dahi makyaj bazı kullanmadan işlemi tamamlamak istemez, kimimiz de bu ürünü sadece ağır gece makyajlarında tercih eder. Aynı şekilde rimel ve fondöten ürünlerinde de benzer örnekleri verebiliriz. İşte kullanmak için seçtiğimiz allıklar da bizim hem cilt tipimize göre hem de kullanma kolaylığımıza göre değişiklik gösterir. Allık ile cildinizi renklendirerek yüzünüzdeki uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerini kolayca silebilirsiniz. Hatta biraz aydınlatıcılardan da yardım alarak daha enerjik, daha sağlıklı bir görünüm elde etmeniz çok kolaydır.Cilt Tipinize Göre Allık

Makyaj konusunda uzman olan kişilerin görüşüne göre; sadece kullanım kolalığı açısından değil aynı zamanda cilt tipimize göre de doğru kararı vermemiz gerekir. Mesela; kuru cilt tipine sahip olan kişiler kesinlikle krem allıklara daha çok ağırlık vermeliler. Çünkü gün içinde tenleri zaten kuru bir görünüm hatta pul pul döküntü de saçacak olduğundan kremsi yağlı allıklar daha iyi gelecektir. Bunun tam tersi olarak ise yağlı ya da karma cilt tipine sahip olan insanlar da daha çok toz ve klasik sıkılaştırılmış allıkları kullanmalılar. İsterseniz toz allıkların rengini birbiri ile karıştırarak tamamı ile kendinize özgü bir renk de elde edebilirsiniz. Özellikle bitmeye yakın allıklarınızda bunu uygulayarak istediğiniz tonda yeni bir alık almış etkisi yaratabilirsiniz. Aslında makyaj yaptıkça hem kendi cildinizin huyunu daha iyi anlayacak hem de pratiklik anlamında hangi ürünün size daha faydalı olduğuna kendiniz karar vereceksiniz. Kullandığınız allığın son kullanım tarihine ve belirtilen raf ömrüne dikkat etmeniz cilt sağlığınız için çok önemlidir. Allığınızı genellikle senede bir değiştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git