Yeni Makyaj Trendleri

Yeni Makyaj Trendleri
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Makyaj modern kadının günlük yaşamının en önemli parçalarından biridir. Reklamların ve renkli ambalajların büyüsüne kapılan pek çok kadın için bir tutku haline gelen makyaj dünyası da tıpkı giyim dünyası gibi çeşitli moda akımları tarafından yönetiliyor. Bu akımlar dışında elbette her zaman geçerli olan eğilimler var ancak modern bir görüntü sahibi olmak istiyorsanız her konuda olduğu gibi makyaj konusunda da çağın gereklerini takip etmenizde fayda var. 2017 makyaj trendleri için firmaların yayınladıkları katalogları takip edebilirsiniz. Kozmetik mağaza çalışanları da size bu konuda yardımcı olmak üzere görevlendirilmişlerdir. Dilediğiniz bir kozmetik markete gidip ürünleri inceleyebilir, istediğinizi deneyebilir ve moda olan ürünler ile kendi tarzınızı birleştiren ürünler satın alabilirsiniz.

Makyajda Yeni Eğilim DoğallıkTıpkı saç modelleri, renkleri ve kaş kesimlerinde olduğu gibi makyajda da yeni eğilim doğallıktan yana. Bu doğallık hiçbir şey kullanmamak olarak anlaşılmamalı. Makyajdaki doğallık üzerinde uğraşılmış olan fakat az uğraşılmış izlenimi veren bir doğallıktır. Bunun için göz renginize uygun bir kalem, kirpiklerinizi doğal ve hacimli gösterecek bir maskara, teninize uygun ruj ve allık ile son zamanlarda oldukça popüler olan aydınlatıcılar yeterli olacaktır. İyi bir makyaj görüntüsüne sağlıklı bir cilt ile ulaşılacağını da unutmamak lazım. Makyajınızı yapmadan önce cildinizi temizlemeli ve doğru bir nemlendirici ile makyaj için baz oluşturmalısınız. Son yıllarda öne çıkan eğilimlere göre makyaj yapmak istiyorsanız cildinizi ve yüz tipinizi tanımanız gerekir. Hiçbir değişiklik yapmadan her yüze uygulanabilecek ideal makyaj yoktur. Cilt tipinize uygun ürünler içinden seçtiklerinizle biraz cilt kusurlarını örtecek kapatıcılar ile işe başlayabilirsiniz. Kapatıcının üstüne günlük makyajda fondöten kullanmanız gerekmez. Gündüz kullanılacak ağır fondötenler cildinizi ağırlaştıracaktır. Bunun yerine son zamanlarda popüler olan BB kremleri kullanabilirsiniz. Bu kremler hem nemlendirici hem de cilt tonunu eşitleyici etkilere sahiptir. Daha sonrasında hafif bir pudra ile parlamanın önüne geçebilir ve ışıltılı, doğal bir allık ile ten makyajını tamamlayabilirsiniz. Gözünüzde kullanacağınız ürünler de yine doğal görünümden yana seçilmeli. Eğer göz makyajında koyu tonlar kullandıysanız bu sefer de rujunuzu hafif tonlarda seçerek dikkati bir yöne çekmiş ve çok uğraşılmamış doğal görüntüye kavuşmuş olursunuz. Hafif ruj etkisi vermek için her yerde bulabileceğiniz renkli dudak balsamlarından da yararlanabilirsiniz.

Televizyon Ekranlarında Beğendiğiniz Makyajı Siz de Yapabilirsiniz

Son yıllarda özellikle gençlerin ilgisini çeken bir diğer makyaj konusu da yerli dizilerde yapılan makyaj uygulamaları. Hayran olarak seyrettiğimiz kadın ünlülere ekranlarda uygulanan özellikle doğal makyajlar herkesin ilgisini çekiyor. Firmalar tüketicilere bu konuda oldukça yardımcı. Beğendiğiniz makyaj uygulaması hangi markanın ürünleri ile yapılıyorsa o markanın mağazasına gidip kullanılan ürünlerin ayrıntılı listesini alabiliyorsunuz. Hatta beğendiğiniz makyajın mağazada uygulamasını bile yaptırıp ürünler içinden ihtiyacınız olanı satın alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git