Yeni Nesil Saç Renklendirme Yöntemleri

Yeni Nesil Saç Renklendirme Yöntemleri
27 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Yeni Nesil Saç Renklendirme Yöntemleri

Kadınlar olarak saçlarımızın güzel görünmesi en büyük arzumuzdur. Saçlarımızın sağlıklı görünmesi için uyguladığımız bakımların yanı sıra renk seçimi de büyük önem taşımaktadır. Çoğu zaman doğru rengi seçerken veya saç boyama işlemimizin gerçekleştirilmesinden sonraki doğru rengi tutturma aşamasında sıkıntılar yaşayabiliriz. Cilt tonumuza ve göz rengimize uygun bir renk seçmek her zaman düşündüğümüz kadar kolay olmayabilir. Boyama işleminden sonra memnun kalmadığımız bir sonuçla karşılaşırsak eğer kısa süre içerisinde renk değişimi yapamamakta bu sorunu daha da büyütür. Eğer ki belli bir süre geçmeden geçmeden 2. Bir boyama işlemi gerçekleştirirsek saçlarımıza çok fazla zarar verebiliriz. Bazen de uzun süre kullanmak istemediğimiz ama yine de denemek istediğimiz renklerde olabilmektedir. İşte tüm bu faktörler göz önüne alınarak yeni nesil saç renklendirme yöntemleri son zamanlarda hayatlarımıza girmeye başladı. Bunlardan bir kaçını bu yazımızda inceleyeceğiz.

Sprey Saç Boyaları

Her yaştan insanın saç boyama ihtiyacı olmaktadır. Amaç bazen beyazlarını kapatmakken bazen ise renk değişimi yapmaktır. Teknolojinin ilerlemesi ile günümüzde en kolay şekilde ister evde ister kuaförlerde bu ihtiyaç karşılanmaya başlanmıştır. Sprey saç boyaları saç boyama ihtiyacımızı en hızlı ve pratik şekilde karşılamak için tasarlanmış, kullanımı kolay bir boya şeklidir. Genelde dip boya zamanı gelen kişilerin en hızlı şekilde beyazlarını kapatmak için kullandığı sprey saç boyaları tam bir kurtarıcı olarak hayatımıza girdi. Bunun yanı sıra farklılık seven, canlı renkler ile değişiklik yaratmak isteyen kişilerin kullandığı sprey boyalar özellikle gençler için vazgeçilmez bir saç boyama yöntemi haline geldi. Çok fazla renk seçeneği ile karşımıza çıkan sprey boyalar diğer boyalara göre kısa sürede saçımızdan çıkması nedeni ile farklılık seven gençlerin gözdesi oldu.Renkli Saç Jöleleri

Saç boyalarının yerine saç renklendirmek için alternatif olarak üretilen renkli saç jöleleri, kullanıcının saçını şekillendirirken aynı zamanda renklendirmesine de imkan sağlıyor. Ünlülerin de sıkça kullandığı bu renkli saç jöleleri kullanım kolaylığı nedeni ile sıkça tercih edilmeye başlandı. Normal bir saç jölesi gibi uygulanan renkli saç jöleleri genelde gençlerin tercih ettiği bir yöntem. Farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan bu jöleler genelde alışılagelmiş renklerin dışında daha canlı renk yelpazesinden oluşuyor. Yıkama sonrası kendi saç renginize dönüş yapabildiğiniz için günlük ruh halinize göre renk belirleyip o gün için kullanabilirsiniz. Sizler de bu ürünlerden denemek isterseniz kozmetik mağazalarından farklı markaların renkli saç jölelerinden edinebilirsiniz.

Geçici Saç Boyası

Saç rengini geçici olarak değiştirmek ya da farklı stiller denemek isteyenlerin tercih ettiği bu boya çeşidi; daha çok sarı ve kumral gibi açık renk saçlar için kullanılmalıdır. Koyu renk saçlarda kullanıldığında beklentileri tam anlamıyla karşılamamaktadır. Genellikle uygulama şekli sprey boyalara benzese de onlara göre kalıcılığı daha uzun sürelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git