Yeni Trend Metalik Farlar

Yeni Trend Metalik Farlar
29 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Yeni Trend Metalik Farlar

Makyajın da modası olur mu demeyin. Saçın, kaşın, giysilerin olduğu gibi elbette makyajın da modası var. Bundan yirmi ya da otuz yıl önceki makyajları yapıyor olsaydık eski fotoğraflara baktığımızda gördüklerimiz bize şimdiki kadar eğlenceli ya da komik gelmezdi. Her şey gibi makyaj anlayışı da zaman içinde değişiyor elbette. Göz farları da bu değişiklikten nasibini alıyor. Son zamanlarda oldukça öne çıkan metalik farlar broşürlerde, afişlerde ve defilelerde karşımıza sık çıkar oldu. İlk bakışta biraz iddialı görünse de kendinize yakışan bir tonu bulduğunuzda bu farları sık sık uygulamak isteyeceksiniz. Metalik dendiği zaman sadece gümüş tonları gelmemeli tabii aklınıza, altın rengi başta olmak üzere maviden mora pek çok rengin metalik seçenekleri far paletlerinde yerini aldı bile.

Göz Renginiz İle Kontrast Oluşturabilirsiniz

Metalik farları gözünüze yakın tonlarda seçebileceğiniz gibi göz yapınızı daha büyük göstermek için zıt renklerde de seçebilirsiniz. Örneğin göz renginiz sıcağa yakın tonlarda kahverengi ya da ela ise gümüş tonlarındaki metalik farlar oldukça havalı duracaktır. Gözleriniz mavi tonlarında ise sıcak sarı ya da gold tonlarındaki farlardan yararlanabilirsiniz. Bu zıtlık gözlerinizi daha çarpıcı göstermekte işe yarar.Bunun yerine daha doğal bir görüntü tercih ediyorum, diyorsanız o zaman da göz renginiz ile uyumlu renkler seçebilirsiniz. Yeşil ve ela tonlarındaki gözler için metalik gold renkler hem sıcak hem de doğal bir hava oluşturur. Koyu renk gözlerde ise gümüş rengindeki tonlar ideal durur. Ancak dediğimiz gibi metalik farların mor, mavi, yeşil, turuncu gibi iddialı renkleri de var. Bu renklerden size en yakışanı deneme yanılma yolu ile bulabilirsiniz. Yahut bu metalik farları özel bir gecede kullanacaksanız elbiseniz ile uyumlu bir renk seçebilirsiniz. Gece makyajında metalik far kullanacaksanız elbiseniz ile zıt renkte bir ton seçmemenizi öneririz. Biraz risk gerektiren bu zıt tonlardaki seçim başarı ile sonuçlanmayabilir. Makyaj defilelerinde her ne kadar elbise ve makyaj renklerinde zıtlık görüyor olsak da bunlar renkleri daha iyi görmemiz için yapılır. Ayrıca defile gibi bir ortamda kullanılan ışık oranını da hesaba katarak özel bir gecede aynı etkiyi yaratamayacağınızı hesaba katmak gerekir. Sonuç olarak günlük makyajda pek tercih edilmeyen metalik farları ya siyah ya da beyaz bir elbise üstüne göz renginiz ile zıtlık oluşturarak ya da renkli bir elbise ile yakın tonda seçerek kullanabilirsiniz.

Metalik Fara Son Dokunuşlar

Metalik göz farı kullandığınızda bunu nude tonlarda bir ruj ile tamamlamayı unutmayın. Metalik göz makyajınızda renkli bir ruj kullanmak sizi havalı görüntüden uzaklaştırır. Ayrıca metalik farınızı daha iyi sürmek için hafif ıslak bir fırça yardımı ile uygulamak da ufak bir ipucu olarak aklınızda bulunsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git