Yeni Trend Saç Modelleri

Yeni Trend Saç Modelleri

Saç modelleri konusunda öncelikle değinilmesi gereken nokta saç rengidir. Yeni trend saç modelleri, saç renkleriyle bütünleşmektedir, saçınız ne kadar canlı ve rengi ne kadar parlak ise modelleri o kadar dikkat çekici yapmakta ve öne çıkaracaktır.

Saç rengi konusunda dünya trendi gittikçe cesurluğa alışmakta daha önceden uçuk kaçık diyebileceğimiz saç renkleri günlük yaşamımız içinde de sıkça yerini bulmaktadır. Etrafta gördüğümüz mavi, gri, pembe tonlardaki saçlarda artık yadırganmamakta bu sebeple simge olmaktan çıkmaktadır.

Günümüzün kadınları özgürlüğü daha içsel sebeplerde aramaya başladığı için saçlarındaki farklılık ile kendini ifade etme modası yön değiştirmiş, bayanlar saçlarına şık olmak için ve kendilerini mutlu etmek için ilgi gösterir olmuşlardır.

Yeni trend saç modellerini incelemeye başlayalım;  1. Kısa saç modelleri her renkte kullanılabilen kadına özgürlük katan bir görünüm sağlaması sebebiyle tercih edilen aynı zamanda da kolay kullanılan saç modelidir. Her trend de mutlaka yerini bulacak olan kısa saç modelleri birbirinden farklı bir çok saç modelini içermektedir. Hareket kazandırılan, hafif kıvırcık yapılan, düz kullanılan veya jöle ile yapıştırılan birçok modeli mevcuttur.
  2. En son tüm dünya trendlerini kendine dönüştüren hem kısa, hem uzun, hem asimetrik hem özgür olarak kendini bulan yeni şeklin adı lob. Lob long of bob anlamında kullanılmıştır. Lob önde biraz uzun arkada biraz daha kısa ve asimetrik kesim ile elde edilen özgür kadının saç şeklidir. Fönlü,jöleli, dağınık ve özgür kullanımları bulunmaktadır. Son günlerde her şekli trend olmaktadır.
  3. Geçtiğimiz yıllarda çok tercih edilen özellikle gecelere özgü spreyle ayakta tutulmuş topuz saç modelleri yeni trend de kendini hızlıca dolayarak hazırlanan ama şık aksesuarlarla farklılaştırıp modern görünüm sağlayan özgür ve hareket eden topuzlara bıraktı. Öyle ki bir kalem veya saçınız için özel yapılmış çin işi tığlarla da aynı modern görüntüyü yakalamak mümkündür.
  4. Yeni Trend saç modelleri arasında eskilerden bir esinti kendini yadırgatmadan yerini almış. Saç örgüsü, hem sade örerek hem de ördükten sonra topuz yaparak kullanılmaktadır. Uzun saçınızı ördürebileceğiniz gibi nisbeten kısa olan saçında örgü ile trend olduğu günlerdeyiz. Saç örgüsü okul modeli olmaktan çıkmış çalışan ve sosyal kadının da tercihi arasında yerini bulmuştur.
  5. Omuzlara dökülen açık renkli saçlar bohem havası verdiği için trendler arasında görülmektedir. Hatta saçın alt kısımlarına uygulanan daha açık renk ile yaratılan ombre de bir çok bayan için vazgeçilmez olması sebebiyle yeni trend saç modelleri arasında yerini almaktadır.

Her dönemin bir trendi olması ne kadar normal ve doğalsa vazgeçilmeyen ve tekrarının devamının hem bayanları hem de kendilerine bakan beyleri memnun etmektedir. Kısa saç ve saç örgüsü bunların başında gelmektedir.

3 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.097 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git