Yeni Yaz Makyaj Modası

Yeni Yaz Makyaj Moda
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Yeni Yaz Makyaj Modası

Bugünlerde internet adreslerinde, bloglarda ya da benzeri başka adreslerde sıkça karşımıza çıkan makyaj yapma stilleri videoları hepimizin ilgisi çekiyor aslında. Youtoube, ınstagram gibi platformlarda her gün pek çok videonun yayınlandığını hepimiz biliyoruz. Gün geçtikçe bu alanda yayın yapan ve hobisini nerede ise uzmanlığı ya da iyi bir araştırmacıya çeviren pek çok kadın kullanıcı da bulunuyor. Kozmetik mağazalar, marketlerin özel reyonları ve tabi ki internet de bu alanda bizim bilgi sahibi olmak konusunda yardım ediyor. Bu yaz aylarında ve önümüzdeki Sonbahar zamanlarına kadar en çok tercih edilen makyaj türleri; uzay makyajı uygulaması, kuru ya da ıslak görünümlü makyaj uygulaması ve kapalı makyaj dediğimiz üçüncü türden olmakta. Bunlardan başka, ünlülerin de yaptıkları makyaj türleri kendi isimleri ile birlikte bir makyaj türü olarak yerini alıyor. Mesela; Serenay Sarıkaya makyajı, Jenifer Lopez Makyajı gibi özel adlarla da makyaj yaptırabilirsiniz.

Makyaj Bazı Kullanımı

Yine bu sezon makyaj için önemli ve vazgeçilmez ürünlerden biri de makyaj bazı da yine çok tercih edilen bir başka ürün. Makyaj bazı, makyajınızın daha uzun saatler boyunca cildinizde kalmasını sağlayan çok önemli bir ürün. Ancak en az bunun kadar başka önemli bir özelliği daha var. O da en alta sürdüğümüz için, fondöten, pudra ya da allık gibi kozmetik içerikli ürünlerin direk cildimize temas etmesini engellemesidir. Bu sayede gözle görülemeyecek kadar küçük gözeneklerimize bu ürünleri,n kalıntıları girmeyecek ve cilt sağlığımızı daha yüksekte tutmuş olacağız.Başka bir iyi makyaj özellik sağlayıcı da; makyaj pişirme tekniğidir. Bu sayede makyajı gerçekten daha uzun süre canlı bırakır ve sürekli olarak rahatsızlık hissederek tazelemek zorunda kalmayız. Ancak makyaj pişirme yöntemi günlük makyajda çok tercih edilmemesi gereken bir yöntemdir. Çünkü bu işlem ile ilgili olarak kullanılan ürünler sürekli olarak kullanıldığında fazla gelebilir ve reaksiyon gösterebilir.

Islak Görünümlü Makyaj Uygulaması

Islak görünümlü makyaj uygulaması ise başka favori bir işlem uygulamasıdır. Bunun için cildimizi her zamankinden daha fazla nemlendirmemiz gerekiyor. Ama burada önemli bir nokta var; kesinlikle yağlı cilde sahip olanlar asla tercih etmemeliler. Makyaj bazını uyguladıktan sonra kapatıcıyı da ışıltı verenlerden tercih ederek sürün. Sonrasında kullanacak olduğunuz allık da sim ya da yaldız varsa ıslak makyaj daha hoş olacaktır. Islak makyaj tercih ediyor iseniz süreceğiniz ruj da mutlaka parlak bir ruj olmalı. Asla mat görünümlü uygulamayın. Ya da mat bir ruj terci ettiyseniz o zaman da parlatıcı oranı yüksek bir dudak balsamı ya da parlatıcısı kullanın. Hatta iyice emene kadar üst üste birkaç kez sürün. İşte ıslak makyajınız hazır. Ama unutmayın ki; tercih edeceğiniz makyaj türlerinde cilt tipinizi unutarak asla karar vermemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git