Yeşil Gözler İçin Makyaj

Yeşil Gözler İçin Makyaj
27 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Yeşil Gözler İçin Makyaj

Makyaj yaparken kullanacağınız renkleri seçerken, ten renginiz kadar göz renginizi de dikkate almalısınız. Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak gerekir. Eğer hangi renkleri nerde ve nasıl kullanmanız gerektiğini biliyorsanız, çok anlamlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Yeşil gözlere sahip kişiler makyaj konusunda diğer renklere oranla daha şanslıdırlar. Yeşil gözler için makyaj teknikleri diğerlerine oranla daha fazladır ve makyaj daha belirgin olur.

Yeşil Gözler İçin En Uygun Far Çeşitleri

Mor Tonları

  • Yeşil gözler için makyaj tekniklerinde en vazgeçilmez renk kesinlikle mor ve tonlarıdır. Mordan bordoya doğru tüm rengi gözlerinizde kullanabilir ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Maviye yakın tonlar ve mavinin tonları göz renginizin güzelliğini yitirmenize sebep olacaktır. Bu yüzden kullanmayınız.

Altın Ve Bakır Tonları

  • Gözlerinize pırıltı katmak istiyorsanız, pırıltılı makyajdan hoşlanıyorsanız, seçmeniz geren renk kesinlikle altın ve bakır tonlarıdır. Altın ve bakır tonlarını göz kapaklarınızın uç kısımlarına doğru ve ya altına uygulayıp pırıltılı bir bakışa sahip olabilirsiniz.

Eyeliner ve Göz Kalemi Kullanımı

  • Yeşil gözlü bayanlar, siyah eyeliner ve siyah göz kalemlerini unutmalıdırlar. Siyah kalem veya siyah eyeliner gözünüzün güzelliğini kapatır. Yeşil gözler için makyaj teknikleri için uygun değildir. Daha çok kahverengi ve gri tonlarını seçmelisiniz. Kahverengi ve gri tonları bakışlarınızı yumuşatacak ve kullanacağınız far renkleriyle uyumlu bir görünüme sahip olacaksınız. Daha doğal bir görünüz için de rimelinizi kahverengi seçmelisiniz.


Gümüş Rengi Işıltısına Hayır

  • Çılgın bir partiye veya eğlenceye giderken yeşil gözler için makyaj teknikleri içerisinde gümüş rengi parıltılar kullanmak sizi hayal kırıklığına uğratır. Gümüş rengi farlar bakışlarınızı donuklaştırır ve yeşil gözleriniz daha sönük gözükmesine sebep olur. Gözlerinizi doğallıktan uzaklaştırır. Gümüş rengi yerine altın ve bakır tonlarında pırıltılar gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Turuncu renkler

  • Yeşil gözlerde turuncu kullanılmayan bir renktir. Sadece genellikle yaz aylarında kullanılan aksesuarlarla mesela turuncu bir şapka veya fular ile turuncu far uyumu sağlanabilir.

Bordo tonları

  • Bordo tonları yeşil gözlerimiz için kullanabileceğiz uyumlu bir renktir. Eğer bir geceye gidilecekse bordo rengini kullanmanız sizi o gecedeki en güzel bakışlı insan yapacaktır.

Uygulama Kısmı

Eğer iri gözlüyseniz, koyu far tonlarını göz kaparlınızın ucuna doğru, açık tonları da dibine doğru uygulamalısınız. Eğer göz kapaklarınız düşükse bunun tam tersini yapabilirsiniz. Göz kalemi konusunda da siyahtan uzak durmanız gerektiğini söylemiştik. Çikolata kahve veya gri tonlarında bir göz kalemi ya da eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca gözünüzün altına uygulayacağınız altın, kahverengi ya da gri tonlarında bir kalem, göz renginizi belirginleştirmenizi sağlayacaktır.

Yeşil gözlere yakışan  diğer bir renkte lila rengidir. Lila ve morun uyumu yeşil gözlerde harikalar yaratır. Fakat gündelik makyajda mor rengi ağır gelebilir. O yüzden gündelik olarak yapılacak makyajda gri rengi yeşil gözlülere oldukça fazla yakışır. Gri bir far sürülerek, üzerine de siyah eyeliner sürülürse, gözlerin rengi daha iyi ortaya çıkar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git