Yılan Yağı Ne İşe Yarar?

Yılan-yağı-nasıl-kullanılır-ve-faydaları1
23 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Yılan Yağı Ne İşe Yarar?

Genel olarak saç için kullanılan yılan yağı, vücudun çeşitli bölümlerine de sunduğu faydalar ile birlikte pek çok kişi tarafından kullanıma açılmıştır. Genel olarak erkekler tarafından tercih edilse de, son dönemler de kadınların da yılan yağına karşı ilgi gösterdiğini görmek mümkün oluyor. Yılan yağı ne işe yarar gibi sorulara cevap vermek adına hazırladığımız bu makale de, sizlere maddesel olarak yılan yağının tam anlamıyla sunduğu avantajlar ve vücudunuza olan katkısını inceleme fırsatı bulacağız.

M.Ö 1000’li yıllarda kullanıma açılan yılan yağı, günümüze kadar milyarlarca kişi tarafından tercih ederek ulaşmıştır. Kelliğe çare sloganı ile şuan günümüzde kişiler tarafından uygulanan bu mucizevi formül, aynı zamanda pek çok saç sorunsalına da kesin çözümler sunabilmektedir!

Yılan Yağının Avantajları!

  • Saç dökülmelerini durdurur, yeni saç oluşumlarına yarar sağlar!
  • Saçların daha çabuk uzamasını sağlamakla birlikte, kısa kestirdiğiniz saçı normal uzama sürecine göre 3 kat hızlandırabilmektedir!
  • Saç derisini besler, bu da kepeklenme veya gözeneklerin tıkanma gibi sorunsallarının önüne geçmeye yarar sağlar.
  • Saçları onarıcı bir yapısı vardır. Özellikle düzleştirici veya benzeri ürünleri kullanıp saçlarınızı yıpratıyorsanız, şampuana biraz ekleyerek bu onarıcı etkisinden faydalanabilirsiniz!
  • Saç kırıklarını azaltır. Kırık olan saçları da tedavi etmekle birlikte, diğer dönemlerde uzayacak olan saçlarınızda oluşan kırıkları tamamıyla geçirir.


Yılan Yağını Ne Sıklıkla Kullanmalıyım?

Aslen önerilen durum haftada 3 gündür. Yani bu durumda gün aşırıya denk düşmektedir. 1 gün kullanıp, 1 gün ara vermek saçlarınızda oluşacak olan etkinin dinlenmesine ve yarar sağlamasına da olası faydalarını meydana çıkarmaktadır. Kullanım olarak eğer amacınız kellikten şikayet ise, dökülme olan bölgelere hafifçe masaj yaparak yedirmek faydalı olacaktır. 10 dakika kadar bu işlemi sağladıktan sonra 3 saat beklemeli, daha sonra da dengi bir şampuan ile yıkama işlemini tamamlamalısınız!

1 ay süreyle yılan yağını düzenli kullandıktan sonra faydasını sizler de görecek ve yeni oluşumlara inanamayacaksınız! Tabii ki bu süreç zarfında yine saçlarınıza zarar verecek wax, sprey, jöle, düzleştirici, fön makinesi gibi dış etkenlerden kaçınmanızı önermekteyiz. Çünkü bu tip bir kullanım ile birlikte hiç beklenmedik sorunsallar günümüze kadar ulaşıyor ve tekrar aynı sorunları çekme durumu söz konusu olabiliyor.

Hangi Şampuanı Kullanmalıyım?

Marka vermek doğru olmaz. Fakat besleyici ve dökülme karşıtı olan kaliteli markaları tercih ederek sizler de var olan dökülmelerin karşısına geçebilir, böylesine önemli bir formülden faydalanma imkanı elde edebilirsiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git