Yılan Yağı Saç Uzatır Mı?

yilan-yaginin-saca-faydalari_646x340
10 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Yılan yağı saç uzatır mı?

Genel olarak hanımlarımız saçlarını kestirdikten sonra pişmanlık duyuyorlar ve hemen tekrar eski halini alması adına da bazı saç uzatma tekniklerine başvurabiliyorlar. Bu konu da bizlere en çok yardım sunan kür çeşidi de yılan yağı. Yılan yağını doğru kullanmanız halinde 1 ay içerisinde 4-5 cm’ye kadar saç uzaması olacağını sizler de fark edeceksiniz!

Bu tip yağ türleri sizlerin kıl gözeneklerini beslediği gibi, saçların daha çabuk ve hızlı uzamasında önemli bir faktör barındırıyor. Bu yüzden de saçların çabuk uzaması durumunu ön gören kişiler, genel olarak bu tip karışımlara büyük ölçüde ihtiyaç duymaktadır.

Kuaförlerin istenildiği gibi saçları kesmemesi sonucunda birçok kişinin ortak problemi olarak görülen saç kısalığı sorunsalına artık mucizevi bir şekilde, kısa süre de son vereceksiniz. Gelin, şimdi bu kürü nasıl uygulayacağınız hususunda incelemeler yapalım!Yılan yağı nasıl kullanılmalıdır?

Yılan yağı kullanımı 2 günde bir olmak koşulu ile, saç diplerine yapılacak masajla yedirilmelidir. Böylelikle gözeneklere ulaşması daha çabuk olacağı gibi, sizlerin saç uzamasını da haliyle tetikleyecektir. Zira böyle bir kullanım sayesinde de saçların çabucak uzadığını fark edeceksiniz. Bekletme süresi olarak da kendinize en az 1 saati koşullandırın. Ve önerimiz mutlaka saçlarınızı streç ile sarmanız! Streç ile sarıldığı zaman dış etkenlerden etkilenmeyeceği gibi, gözeneklere daha çabuk temas etmesi durumu söz konusu olur. Hava yardımı ile dağılma gibi durumların olasılığı da büyük ölçü de düşer.

Günümüzde birçok kadın artık saç uzatma tekniklerinde yılan yağı kullanmakta. 1 ay sürekli kullanımı sağlandığı zaman faydasını görmek mümkün olur. Sürecin ise, uygulandıktan sonra 1.30 saati geçmemesi oldukça önemlidir. Bu nedenden dolayı fazla bekletmek konak ve kepeklenme gibi durumları beraberinde getirebilir. Birçok hanım bunların yanı sıra bitkisel özlü şampuanlar tercih ediyor. Kısa saçlar için sarımsak özlü şampuanların faydası oldukça yüksek. Ek olarak da şampuan içerisine uygulanacak olan badem yağı saçların çabuk gelişmesini, canlanmasını ve hızlı uzamasını da sağlamaktadır.

Siz de hız kesmeden saçlarınızı tekrar eski doğallığına ulaştırmak istiyorsanız, yukarı da bahsettiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git