Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri
4 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınız yıpranmış ise çok kötü bir görünüme sahip olacaktır. Yıpranmış bir saç ile şık olmanız mümkün değildir. Bunun için bakım yapılması gereklidir. Yıpranmış saçlar üzerinde olumlu etki yapacak çok sayıda bakım ürünü bulunmaktadır. Yıpranmış saçlar için bakım önerileri arasında bakım maskeleri ve doğal ürünler de yer almaktadır.

Avokado ile Saçlara Bakım

Yıpranmış saçlarınıza iyi gelecek ürünlerden birisi doğal bir meyve olan avokadodur. Avokado içeriğinde çok sayıda vitamin, mineral ve yağ asiti yer almaktadır. Bu ürünlerin tamamı saç üzerinde olumlu etkiye neden olmaktadır. Bu maske için bir tane olgun bir avokado alınmalı ve püre haline getirilmelidir. Sonrasında bu karışımın içine Hindistan cevizi sütü ve yumurta sarısı eklenmelidir. Tüm karışımı maske haline gelen kadar karıştırın ve sonrasında bu karışımı saçlarınıza sürün. 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında saçınızı ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu karışımı haftada iki kere uygulamanız halinde kısa süre içinde etkisini görebilirsiniz. Saçlar çok daha parlak ve canlı olacaktır.

Zeytinyağı ile Bakımınızı Aksatmayın

Zeytinyağı en önemli doğal bakım ürünlerinden birisidir. Hem saçlar üzerinde hem de cilt üzerinde oldukça olumlu etkisi bulunan zeytinyağı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bunun için bir miktar zeytinyağını alın ve ısıtın. Sonrasında saç tellerinize ve saç diplerinize uygulayın. Bu işlem sık sık tekrar edilebilir. Sonrasında saçlarınızı şampuan ve saç kremi ile birlikte yıkayabilirsiniz. Bu işlemi gece yatmadan uygulayabilir ve sonrasında sabaha kadar bu şekilde bekleyebilirsiniz.Zeytinyağının diğer bir kullanım alanı ise bal ile yapılan karışımla olmaktadır. Bal ve zeytinyağını karıştırdıktan sonrasında bu karışımı ısıtın ve saçlarınıza sürün. 30 dakika bekleme süresinden sonra saçlarınızı durulayın ve sonra da temizlemek için şampuan kullanın. Bu tarifi haftada iki kere kullanabilirsiniz.

Muz ile Saç Bakımı

Yıpranmış saçlarınıza iyi gelecek ürünlerden birisi de muzdur. Severek tüketilen bu meyveyi bakım maskesi hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Muz içinde çok fazla sayıda potasyum ve mineral bulunmaktadır. Tüm bunlar saçların bakımı için yeterlidir. Muz ile yapılacak karışım için bir tane muzu püre haline getirin, sonrasında muzu saç diplerinden başlayarak sürmeye başlayın. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Muz ile hazırlanacak olan diğer karışımda da 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanın. Tüm malzemeleri karıştırın ve bu karışımı saçlarınıza sürün. Daha sonrasında bu karışımı saç diplerinizden başlayarak sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Yarım saat sonra saçınızı yıkayın ve şampuan ile temizleme yapın. Bu tarih haftada bir ya da iki kere kullanılabilir.

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri arasında yer alan bu tarifleri uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git