Yoğurt Diyeti

Yoğurt Diyeti
11 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Yoğurt Diyeti

Yoğurt diyeti hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği diyetlerin başında geliyor. Yoğurt diyeti kıza zamanda hem ödem atmanıza yardımcı hem de kısa sürede birkaç kilo vermek isteyenlerin başlıca kurtarıcısı olarak yıllardan çok bilinen bir uygulamadır.

Yoğurt sağlıklı bir besin olduğu için saymakla bitmez faydaları vardır. Yoğur birçok alanda bizim kurtarıcımız aslında. Vücudumuzda ne kadar dışarı atılması gereken besin varsa Yoğurt sayesinde kolaylıkla dışarı atabilirsiniz. Vücudun toksinlerden atılması çok güzel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Hem tok tutucu hem de her öğünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Kısa zamanda çok iyi işler başarmanıza neden olur.

Yoğurt En temel özelliklerinden bir tanesi de hızlı bir yağ yakıcı olmasıdır.

Fakat dikkat edilmesi gerek en ise detoks etkisi yaratması için genellikle yağsız light olan yoğurtları tercih etmeliyiz. Ayrıca bulunmuş olduğumuz mevsimine uygun hormonsuz meyveleri katarak yediğimiz zaman yağ yakma etkisini daha kolay gözle görülür bir şekilde görebiliriz.

Gelelim yoğurt diyetine.

Bu diyeti desteklemek amacıyla bol su tüketmemiz gerekir.

Bol bol yürüyüş yapmakta bağırsak hareketlerinizi hızlandıracaktır.

Yoğurt diyeti ne başlamadan önce kendimizi öncelikler diğer diyetler gibi buna hazırlamalıyız. Hem psikolojik olarak hem de ruhen. Çünkü diyete başlayıp sürekli sonunu getirmeden her hafta yeni bir diyete başlamak vücudumuzu olumsuz yönde etkiler. Ve bu düşünceyle vermiş olduğumuz kiloları tekrar hızlı bir şekilde geri alırız.Bu sebepten ötürü başlamadan net bir şekilde düşünüp öyle başlamalıyız.Bu diyeti uygulayanlar genellikle bir hafta yapıp vücudu dinlendirip ikinci hafta tekrar başlamaları gerekmekte.  Böylelikle beş gün gibi kısa bir sürede iki en fazla üç kilo verebilirsiniz.

Yoğurt diyetinin yapım şekline söyle bir bakalım.

Sabah Uyandığınızda

Güne uyanır uyanmaz her diyette olmasa olmazı iki bardak oda sıcaklığında beklemiş su.

Kahvaltı

Kahvaltıda bir bardak şekersiz çay veya kahve 300 gram yağsız yoğurt bunun dışında herhangi bir şey tüketmiyorsunuz. Sadece kahvaltıda bunlar tüketiliyor.

Öğle Yemeği

Öğle yemeğinde 300 gram yoğur 1 küçük kâse sebze çorbası ya da sebze yemeği. Bunların dışında sebzeleri isterseniz çiğ bir şekilde de tüketebilirsiniz.

Ara Öğün

Ara öğünde yine 300 yağsız yoğurt yanında mevsim meyvelerinde oluşmuş bir tabak hazırlayabilirsiniz muz hariç.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde ise ızgarada küçük bir balık ya da bir dilim et yanına yine 300 gram yağsız yoğur istenilirse bir kâse sebze çorbası.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

* Bunun yanı sıra her öğün öncesinde iki bardak suyumuzu içmeyi unutmuyoruz.

Her yemek öncesi iki bardak su içtiğimizde midemiz hemen doyma sinyalini beynimize gönderdiği için hem çabuk acıkmayacaksınız hem de masada fazla tüketmeyeceksiniz.

Tüm bu işlemleri sonlandırdıktan sonra bir barda şekersiz kahve ya da yeşil çay tüketebilirsiniz.

Gece yatmadan bir saat öncesinden beş altı adet kayısı tüketmeyi unutmuyoruz.

Sizde bu liste gibi diğer günleri kendinize ait yapabilirsiniz. Böylelikle kısa bir zamanda istediğiniz kıvama geleceksiniz.

Etiketler:

Yoğurt Diyeti Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Feryal diyor ki:

  Ne çeşit yoğurt olduğu fark eder mi? Yağlı, yağsız gibi?

 2. Özlem Arıkan Özlem Arıkan diyor ki:

  Feryal Hanım, yazımızda da belirttiğimiz gibi yağsız yoğurt tüketmeniz gerekiyor.

 3. Bahsev diyor ki:

  Balığın yanında yoğurdu onermissiniz bu çok sakıncalı. Bence duzeltmelisiniz onun dışında market yoğurdu kesinlikle tavsiye edilmiyor. Ya ev yapımı yada ev yapımı kadar doğal olupta yapan güvenilir yerlerden alınmasıdır. Son olarak3 yıl önce ben bu tarifle degil ama yoğurtla 1 ayda 13 kilo verdim .

  1. Hayriye diyor ki:

   Peki sizin uyguladiginiz tarif nedir ?

  2. Müzeyyen diyor ki:

   Bizle paylasirmisiniz lütfen benim de lilo problemim var da

  3. Mehtap diyor ki:

   Sizin yaptiginiz foyer nasdi paylasiisiniz.

Sayfa başına git