Yoğurt ile Hazırlanan Cilt Bakım Maskeleri

Yoğurt ile Hazırlanan Cilt Bakım Maskeleri
20 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Yoğurt cilt için en faydalı ürünlerden birisidir. Yoğurt cildi hem daha çok güzelleştirmek hem de gençleştirmektedir. Yoğurtla birlikte hazırlayabileceğiniz birçok bakım maskesi bulunmaktadır. Yoğurdun yanına ekleyeceğiniz ürünlerle kısa süre içinde cilt bakım maskesi hazırlayabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Yoğurt ile hazırlanan cilt bakım maskelerinin etkili olabilmesi için düzenli biçimde kullanılması gereklidir. Örnek yoğurt maskeleri aşağıda yer almaktadır.

Yoğurtlu Cilt Bakım Maskesi

Yoğurt ile kulanabileceğiniz bakı maskelerinden birisi için cilt güzelleştirme etkisi yapan ürünü kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yoğurtlu bakım maskesi için 1 çay kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı yulaf ve 1 çay kaşığı bal gereklidir. Bu ürünlerin hepsi bir kabın içine konulmalı ve iyice birbirini bulacak biçimde karıştırılmalıdır. Daha sonrasında bu maskeyi parmak uçlarınızın yardımı ile cildinize yavaş bir biçimde sürün. Maskeyi tüm yüzünüzü sürdükten sonrasında 15 dakika beklemelisiniz. Bekleme süresi sonunda ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskenin hazırlanışında yoğurt olarak probiyotik yoğurt kullanımı yapmanız daha etkili olacaktır. Ayrıca diğer bir püf noktası olarak yüzünüze maskeyi sürmeden önce buhar maskesi yaparak cildinizde bulunan gözenekleri açmanız maskenin cilt üzerindeki etkisini daha çok arttıracak bir uygulama olacaktır. Maske her gün düzenli olarak kullanılmalıdır.

Yumuşak Cilt Etkili Yoğurt MaskesiYoğurdun içinde lastik asit bulunmaktadır ve bu madde yüzünüzdeki katı katmanı yok etmektedir. Bu maske için gerekli olan malzemeler arasında bir su bardağının dörtte biri kadar yoğurt, yarım çay kaşığı dolusu tarçın ve 1 yemek kaşığı dolusu bal gereklidir. Tüm malzemeleri cam bir kasenin içine koyun ve karıştırın. Sonra temiz elleriniz yardımı ile maskeyi tüm yüzünüze masaj yapar biçimde sürün. Cildinize sürdüğünüz maskeyi 10 ile 15 dakika arası bir mesafede bekleyin ve sonrasında ılık suyla durulama yapın. Bu işlemin cildinizi yumuşatabilmesi için haftada bir defa uygulanması gerekli bir şarttır. Bu maske kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta tarçın kullanımıdır. Eğer cildiniz çok hassas ise tarçını az miktarda maske içine koymanız gerekmektedir.

Yüzünüzü Parlaklaştıran Yoğurt Maskesi

Yüzünüzün daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız yoğurt maskesi kullanımı yapmanız gereklidir. Cildi daha parlak hale getiren yoğurt maskesi içine 1 çay kaşığı bal, 2 tane çilek ve 1 çay kaşığı probiyotik yoğurt koymanız gereklidir. Sonrasında çilekleri çatal ile ezin, sonra bu kabın içine yoğurt ve bal koyun. Bunları birlikte karıştırın. Maskesi elinizle yüzünüze ince tabaka biçiminde sürüp, 15 dakika bekletin ve sonra da ılık suyla durulama yapın. Sonrasında yüzünüzü bir kere de soğuk su ile yıkayın. Maskeyi haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır. Yoğurt ile hazırlanan cilt bakım maskeleri bu şekillerde farklı tarifle ile birlikte yapılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git