Yoğurt ve Karbonat Kullanımı ile Hazırlanan Maskeler

Yoğurt ve Karbonat Kullanımı ile Hazırlanan Maskeler
15 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Yoğurt ve karbonat kullanarak çeşitli bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Yoğurt ve karbonatın ayrı ayrı cilt üzerinde etkisi bulunmaktadır. Yoğurt ciltte bulunan lekeleri gidermekte ve sivilceleri de ortadan kaldırmaktadır. Yoğurdun ciltte bulunan kırışıklıklar üzerinde de olumlu etkisi bulunmaktadır. Karbonatın etkisi ise çok daha fazladır. Karbonat ile cildinizde bulunan ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Cildi temizleyen karbonat cildin rengini açıcı da etkiye sahiptir. Yoğurt ve karbonat kullanımı ile hazırlanan maskeleri günlük olarak kullanabilirsiniz. Bu maske kullanımının birçok farklı etkisi bulunmaktadır. Bununla birlikte bu maske cilt lekeleri tedavi eder ve yorgun görüntünüzü ortadan kaldırır. Yoğurt ve karbonat maskesi çillere de iyi gelen bir maddedir ve bu karışımı kullanarak kahverengi lekelerden kurtulabilirsiniz. Cildinizde siyah nokta ve sivilceler bulunuyorsa bu maskeyi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Güneş lekelerini yok etmek için de bu karışımı kullanabilirsiniz. Yoğurt ve karbonat ile birlikte hazırlayacağınız maskelerin tarifi yazımızda yer almaktadır. Bu tarifleri uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Tarifi

Maskeyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı mısır unu gerekmektedir. Bu malzemelerin hepsini temin ettikten sonra cildinizi temizleyin. Cildinizi temizlemek için çeşitli temizlik ürünlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Maskeyi tüm yüzünüze uygulayın. Bu esnada göz ve dudak çevresinden sakınarak işlem yapın. Maske yüzünüzde 5 dakika bekledikten sonra peeling yapar gibi maskeyi cildinizden çıkartabilirsiniz. Ilık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır.Kahverengi Lekelere Karşı Maske Hazırlayın

Kahverengi lekelere karşı maske hazırlamak için 1 çay kaşığı karbonat, 3 damla limon suyu, 1 kaşık yoğurt ve 1 çay kaşığı zeytinyağı malzemeleri gereklidir. Bu malzemelerin hepsini derin bir kase için koyun ve sonrasında karışımı cildinize yumuşak bir biçimde sürün. Sonra 5 dakika bekleme süresinden sonra elinizle maskeyi yüzünüzde ovalayın ve soğuk su ile durulama yapın. Bu işlemi haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Cildinizde leke çoksa haftada iki kere de kullanım yapabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Karşı Maske Kullanın

Cildinizde bulunan lekelere karbonat ve yoğurt ile birlikte maske hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı maya ve 1 yemek kaşığı su temin edin. Sonra bu malzemeleri kabın içinde harmanlayın ve cildinize uygulayın. 15 ya da 20 dakika bekledikten sonra durulama yapabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Etkili Maske

1 yemek kaşığı doğal yoğurt, yarım çorba kaşığı karbonat ve 3 damla esans yağını kabın içinde karıştırın, dairesel hareketler ile cildinize sürün, bekleyin ve sonrasında durulama yapın. Ilık su ile durulama yapmanız gereklidir. Yoğurt ve karbonat kullanımı ile hazırlanan maskeler düzenli kullanım sağlanması gereken maskelerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git