Yoğurtla Saç Uzatmanın Yolları

yoğurtla saç uzatmanın yolları
29 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Yoğurtla Saç Uzatma

Eski zamanlardan beri kadınlar uzun, parlak ve güçlü saçlara sahip olmak istemişler. Kısa saç rahat ve tarz dursa da uzun saç kadına doğal bir güzellik ve çekicilik vermektedir. Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için çeşitli yağlar, karışımlar kullanılmaktadır. Kimyasal içerikli bazı kozmetik ürünler de saç uzatmayı vadetmektir. Fakat kimyasal ürünlerin saça olan zararları bilim ilerledikçe gözler önüne serilmektedir. Bu nedenle günümüzde kadınlar, evde yapabilecekleri doğal malzemelerle saç uzama süresini artırmaya çalışmaktadır.

Evde doğal karışımlarla saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun en bilinen ve kullanılan yöntemlerinden olan yoğurtla saç uzatma yöntemi son derece besleyici bir yöntemdir. Yoğurt içerdiği zengin protein ve kalsiyum ile saç derisinin beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. Güçlü saç derisi ile paralel olarak saçlar da güçlenir ve sağlıklı bir hal alır. Böylelikle saçlarınız çok daha parlak olur ve daha az yıpranır.

Yoğurt ile Besleyici Saç Maskeleri

Yoğurt ile saç uzatma istiyorsanız besleyici saç maskelerinden de yararlanabilirsiniz. Bu maskeler saç derinizi besler ve saç tellerinizi güçlendirir. Böylelikle saç deriniz saç yıpranmasını onarmaya uğraşmaz ve saçlarınız daha hızlı uzamaya başlar.

Yoğurt ve Bal Maskesi

Saçınızın uzunluğuna göre 3-4 kaşık az yağlı yoğurdu bir kaseye alın ve içine 3-4 çay kaşığı da bal ekleyin. Bu karışımı iyice karıştırarak saçlarınıza yedirin. Yaklaşık yarım saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bol ılık su ile saçlarınızdaki yoğurdu durulayın ve saçlarınızı şampuanlayarak arındırın.Yoğurt ve Yumurta Maskesi

Zengin protein kaynaklarından olan yumurta ile yoğurdu karıştırarak maske hazırlayabilirsiniz. Yumurta akını iyice çırptıktan sonra üzerine 4 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı mayonez ilave edin. Bu karışımı iyice karıştırın ve malzemelerin bütünleşmesini sağlayın. Kolaylık olması açısından mikserden yardım alabilirsiniz. Karışımı öncelikle saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra diplerden uçlara doğru ovalayarak saçlarınıza iyice yedirin. Bu maskeyi saçınızda yarım saat bekletin. Daha sonra önce saçlarınızı ılık su ile iyice durulayın. Arkasından şampuanlayarak saçlarınızı temizleyin.

Kuru Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

Eğer saçlarınız kuruysa yoğurtlu hazırladığınız maskelere saçlarınızın yağ dengesini ayarlamaya yardımcı olarak birkaç malzeme ilave edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı soya yağını karıştırın ve içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt ilave edin. Saçlarınızın dibinden başlayarak ve saça masaj yaparak her yerine yedirin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayıp şampuanla yıkayın.

Saçlarınıza yoğurt ile saç uzatma maskesini haftada bir uygulamanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Öncelikle saç derinizi onaracakları için hemen sonuç almayı beklemeyin fakat düzenli kullanım sonucunda birkaç ay içerisinde etkisini fark etmeye başlayacaksınız.

Saçlarınıza yoğurdu bu şekillerde uygulamaya ek olarak yoğurdu sık sık tüketmelisiniz. Böylece vücudunuzdaki protein ve kalsiyum ihtiyacını karşılarsınız. Buda daha sağlıklı bir cilt ve vücudunuz olmasını sağlar.

İlgili Konular
– Ahmet Maranki Saç Uzatma Yöntemleri
– Evde En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
– Besleyici Saç Bakım Maskeleri
– Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?
– Dökülen Saçlara Saç Bakım Maskeleri

Etiketler:

Yoğurtla Saç Uzatmanın Yolları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. nermin diyor ki:

    Kullandığım narlı şampuan bayanlar düzenli kullanmda gerçekten etkisi görüceksiniz.Eczanelerden alabilirsiiz.

Sayfa başına git