Yorgun Cildi Canlandırmak İçin

Yorgun Cildi Canlandırmak İçin
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Yorgun Cildi Canlandırmak İçin

Uyku problemi yaşayanların en büyük sorunlarından biri sabah kalktıklarında aynada gördükleri yüzün yorgun olmasıdır. Cildin yorgunluğunu saklamak için makyaja başvurulsa da cildi diriltebilmenin makyaj dışında çözümleri de vardır. Sabah yüzü buz dolu su içine daldırıp çıkarmak cildin tazelenmesinde ve canlanmasına katkı sağlar. Bir başka çözüm yolu da buzu cilt üzerinde gezdirmektir. Buzun soğukluğunu hissedecek olan cilt kan dolaşımını hızlandıracak ve yüzü gerginleştirecek ve cilt yorgun görünümünden arınacaktır. Buz kompresi yapmak gözaltı torbalarına ve şişkinliklerine de iyi, gelir ve yanaklar gül pembesi renge kavuşur. Sabah uygulanacak olan nemlendirici ve losyonların buzdolabına konması da Yorgun Cildi Canlandırmak için yapılacaklar arasındadır.

Yorgun Cilt İçin Yapılan Maske Tarifleri

Günlük hayatın stresinden, sigara kullanımından etkilenen cilt ayrıca çevre kirliliği ve makyaj atıklarının ciltte birikmesi sonucu yorgun görünür. Yorgun olan cilt erken yaşlanmaya sebep olur. Yorgun Cildi Canlandırmak için yapılabilecek maske tarifleri arasında bulunan nane maskesi yapımı kolay ve evde uygulanabilecek maskelerden biridir. Nanenin içerdiği mentol cilde ferahlık sağlar ve yorgun cildi serinleterek, hava almasını sağlar ve canlandırır. Bir su bardağı sıcak suda 1 tatlı kaşığı nane bekletilerek demlenmesi sağlanır. Soğuduktan sonra 2 tatlı kaşığı nemlendirici kremi de karıştırarak yüze sürülür ve 10-15 dakika bekletilir. Cilt yıkayarak arındırıldıktan sonra nemlendirici sürülür.  Bir diğer maske tarifimizde yorgun ve solgun ciltler için uygulanacak yumurta maskesidir.  Yumurta sarısı yorgun cilt için ideal bir besin kaynağıdır. Bir yumurtanın sarısını 2 tatlı kaşığı nemlendiriciyle karıştırarak hazırlanan karışım kalın tabaka halinde yüze sürülecek ve 20 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır.Yıpranmış ve Yorgun Cilt İçin Üzüm ve Muz Maskesi Nasıl Yapılır?

Ölü hücrelerin deriden uzaklaştırılması için yapılan üzüm maskesi cildin su tutmasına engel olarak toksinlerden uzaklaştırır ve cildin yaşlanmasını geciktirir. Üzüm maskesi için üzümlerin kabuğunun soyulması ve püre haline getirilmesi gerekiyor. Fazla suyu süzülen üzüm posası dairesel hareketlerle masaj yaparak yüze uygulanır. Cildin üzerinde 20 dakika duran maske ılık suyla yıkanır. Yorgun ciltlere iyi gelen bir diğer maskemizde muz maskesidir. Yorgun cildin rengi de soluktur ve muz maskesini en az haftada bir kez uygulamak yeterlidir. Potasyum açısından zengin olan muz yorgunluğu azaltmaya yardımcı olarak cildi ışıltılı hale getirir. Olgunlaşmış muzu püre haline getirerek temizlenmiş cilt üzerine masaj yaparak dairesel hareketlerle sürmek ve 15 dakika kadar bekletmek yeterlidir. Süre bitiminde ılık su ve pamuk yardımıyla cilt temizlenir. Maskelerin yanı sıra cilt bakımı yapılması, temizliğinin yapılması ve peeling uygulamaları da yapılması gerekir. Cildin sabah akşam neme olan ihtiyacı unutulmamalıdır. Bayanların makyajını temizlemeden yatağa girmemeleri gerekir. Yorgun Cildi Canlandırmak İçin ve sağlıklı görünmesini sağlamak için dengeli beslenmek ve günde 2-3 litre su içilmesi gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git